Красиві міста Казахстану, яким є чим здивувати

Які найкрасивіші міста Казахстану? Експерт у сфері подорожей Travel Triongle перераховує такі міста: Астана, Алмати, Актау, Шимкент. Відрізняються красою Атирау, Актобе, Караганда, Костанай, Туркестан, Усть-Каменогорськ.

Астана

Які найкращі міста для життя в Казахстані? Інститут економічних досліджень Казахстану підготував рейтинг якості життя у великих містах країни. Перші місця в рейтингу посіли такі міста, як Астана, Атирау, Алмати, Актау.

Астана — втілення нового обличчя Центральної Азії. Знаковими для міста стали такі об’єкти:

  • Монумент «Байтерек», який експерти-архітектори назвали найвпізнаванішим у світі символом столиці.
  • Розважальний центр «Хан Шатир», внесений до Книги рекордів Гіннесса, як найбільший намет у світі.
  • Концертний зал «Казахстан», який називають квіткою пустелі за його незвичайний архітектурний вигляд.

Прикраса міста — бульвар Нуржол. Це трирівнева пішохідна зона зі світловими колодязями та зимовими садами.

Атирау

Які найчистіші міста Казахстану? Міжнародна платформа IQAir визначає індекси якості повітря в реальному часі. З міст Казахстану в цьому рейтингу найчистішими виявилися Атирау та Актау.

Атирау розташований на умовному кордоні між Європою та Азією. На обох берегах Уралу зведено металеві альтанки, що вказують, де Азія і Європа. У центрі міста площа з пам’ятником національним героям Ісатаю Тайманову і Махамбету Утемісову. Біля його підніжжя — музичний фонтан із підсвічуванням.

Алмати

Тисячолітнє місто Алмати — найбільший культурний центр і неофіційна південна столиця країни. У місті збереглися затишні вулички колишніх часів із затишними кафе і фонтанами, пронизані атмосферою Старого міста.

У новому парку створено куточок у японському стилі: пагоди, ставок, струмочки, японські ліхтарики. Ботанічний сад Алмати обдаровує неймовірною красою і ароматом сотень сортів троянд, півоній, тюльпанів, кущів бузку.

Улюблене місце зустрічей у місті — фонтан «Тиждень». Каскадний потік води, над яким височіють ажурні арки, вночі підсвічується, створюючи затишну романтичну атмосферу.

Актау

Актау — унікальне для країни місто-порт, навколо якого безводна пустеля. Прикрашають місто морські символи:

  • Маяк «Крейдяний», споруджений на даху 12-поверхового будинку. З оглядового майданчика відкривається вид на море і набережну.
  • Постамент «Каравела» став візитною карткою приморського міста. Бронзовий вітрильник на постаменті — точна копія каравели «Санта Марія» Христофора Колумба.

Предмет гордості міста — скеляста стежка над морем, яку називають Каспійською Рів’єрою. Вона обладнана оглядовими майданчиками з видами на море і пірсами. Увечері та вночі стежку прикрашає динамічне підсвічування та музичний супровід.

Набережну прикрашено штучними пальмами, ротондами, скульптурами. Предмет гордості міста в пустелі — ботанічний сад, що входить до переліку територій Казахстану, які особливо охороняються.

Актобе

Актобе — центр Актюбінської області. Найкрасивіше місце міста — монументальний ансамбль «Шанирак». У центрі композиції розташований світло-музичний фонтан «Чаша достатку», звучить класична і народна казахська музика.

Тут розташовані мусульманська мечеть і православний храм. Мечеть «Нур Гасир» створена з білого мармуру в стилі арабської архітектури з позолоченим куполом. Свято-Микільський собор побудований у стилі християнських культових споруд з куполами і дзвіницею.

В Актобе розташований єдиний у країні музей «Руханіят», присвячений витокам світових релігій. Є в місті особлива будівля з куполом заввишки 10 м — планетарій, що дає можливість візуально опинитися за межами земної кулі.

Костанай

Костанай — центр житниці країни, яскравою подією його історії стало освоєння цілини. Головна визначна пам’ятка міста — монумент «Підкорювачам цілини», грандіозна композиція з бронзи і граніту.

В історичній частині міста створено меморіал, присвячений просвітителю, філософу, педагогу, вченому-етнографу Ібраю Алтинсаріну. Музейний комплекс складається з будівлі музею, що формою нагадує юрту, — копії його школи.

Приваблює гостей міста єдиний у країні музей іграшки. Фонд музею складають понад 2 тис. експонатів — від старовинних ляльок до сучасних радіокерованих іграшок.

Караганда

Обласне місто Караганда розташоване в центральній частині Казахстану. Візитівка Караганди — ДК гірників, символ шахтарського краю. Його вінчають скульптури шахтаря, будівельника, пастуха, воїна та представників інших професій.

Одна з найбільших споруд міста — Льодовий палац «Караганди-Арена» на 5,5 тис. глядачів. Прикраса міста — будівля цирку, увінчана куполом зі скульптурою дівчинки на кулі.

Обласна центральна мечеть одна з найбільших у країні. Прикрашають будівлю казахські орнаменти, вітражні вікна, різьблені решітки, художня кераміка. Символами сучасної історії Казахстану став пам’ятник «Підкорювачам космосу», а одна з найнезвичніших і найоригінальніших скульптур у місті присвячена жартівливій фразі «Де-де? У Караганді!».

Туркестан

Туркестан — місце зосередження святинь, поклоніння і паломництва в мусульманському світі. Найвідоміша з пам’яток — мавзолей Ходжі Ахмеда Ясаві, внесений до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Притягує туристів комплекс «Караван-Сарай». Тут відтворено вулички часів Великого шовкового шляху, крамнички торговців і ремісників, східний базар, споруджено амфітеатр для кінного шоу. Йому немає аналогів у Центральній Азії.

В архітектурний ансамбль центру міста вписалася оригінальна сучасна споруда — музей Ходжі Ахмеда Ясаві із дзеркальним фасадом.

Усть-Каменогорськ

Усть-Каменогорськ — обласне промислове місто зі своєрідними пам’ятками. Це ДК металургів, художнє оздоблення якого виконано в національних традиціях.

У місті зведено третю за величиною в Казахстані міську мечеть. Її купол вражає сяючим синьо-блакитним кольором. Своєрідною візитівкою міста став собор Андрія Первозванного з п’ятьма позолоченими куполами і шатровою дзвіницею.

Славиться Усть-Каменогорськ пішохідною зоною Арбат. Він прикрашений фонтанами з підсвічуванням, малими архітектурними формами.

Шимкент

Шимкент — найбільше місто-сад, оаза в степу, вік якого перевищив 2200 років. У місті зведено найвищий у країні й один із найвищих у світі монумент «Байдибек бі», присвячений легендарній особистості в історії країни.

Вражаюча грандіозна споруда в місті — мечеть Акмешит із білого каменю, з величезною блискучою банею і мінаретами. Головний зал створений у формі просторої юрти, встелений килимом неймовірних розмірів.

Є в місті дендропарк — унікальний у Центральній Азії. У центрі Шимкента гостей зустрічає символ міста — фонтан у формі тюльпана.

Красиві міста Казахстану славляться історичними пам’ятками та сучасними спорудами. Вони приваблюють і співвітчизників, і іноземців своєю самобутністю та красою.

Унікальна добірка новин від нашої редакції

Позначки:, , , , , ,
close