На що звернути увагу під час вибору спального мішка?

На що звернути увагу під час вибору спального мішка?

Спальний мішок може здаватися дуже простим аксесуаром — шматок тканини, наповнювач і застібка. Але насправді він має дуже багато важливих параметрів, на які варто звертати увагу перед покупкою.

Форм-фактор

Усі спальні мішки поділяють на дві категорії:

  1. Кокони. Більше підходять для походів у гори та екстремального туризму. Такі спальники повторюють контури людського тіла, а тому краще зберігають тепло й займають менше місця в рюкзаку.
  2. Ковдри. Мають правильну прямокутну форму, тому забезпечують вищий рівень комфорту — всередині них легше рухатися, змінюючи положення тіла. До того ж вони легші за кокони.

Наповнювач

Досвідчені спеціалісти інтернет-магазину Travelersclub радять вибирати спальники з наповнювачем на основі синтетичного волокна. Вони мають багато переваг:

  • не просочуються вологою;
  • у разі намокання швидко сохнуть;
  • не спричинюють алергічних реакцій;
  • служать довше;
  • майже не збиваються з часом.

Але й альтернатива у вигляді натурального пуху має своїх поціновувачів. Найбільшою популярністю пухові спальники користуються в альпіністів і спортсменів-екстремалів. Для них дуже важливо, що пух має меншу вагу й дає змогу швидше складати аксесуар у компресійний мішок.

Сезонність

Туристичне спорядження важливо підбирати під кліматичні умови. За цією ознакою спальні мішки поділяють на три категорії:

  1. Зимові. Мають дуже товстий шар утеплювача. Займають багато місця, але забезпечують чудову теплоізоляцію навіть за екстремально низької температури.
  2. Літні. Полегшені моделі, виготовлені з «дихаючих» матеріалів, які забезпечують комфортні умови для сну та відпочинку в теплу погоду.
  3. Трисезонні. Розраховані на весну, літо й осінь. В умовах спекотного клімату можуть бути менш комфортними, ніж класичні літні моделі.

Дизайн

Експерти Travelersclub наголошують: у туризмі важлива кожна дрібничка. Тому не варто ігнорувати колір і малюнок на спальнику. Яскраві моделі — оптимальний варіант для більшості туристів і альпіністів. У разі виникнення форс-мажорних ситуацій вони стануть міткою, добре помітною з повітря, що значно спростить пошуково-рятівну операцію. Мішки нейтрального кольору вибирають мисливці, професійні фотографи дикої природи і просто любителі спостерігати за птахами й тваринами. Такі спальники дають змогу буквально зливатися з ландшафтом.

Позначки:, , , , , , , , , ,
close