Атрофія підшлункової залози у тварин

Атрофія підшлункової залози-вибіркове, а потім і повне заміщення активних гормон-продукують клітин органу на сполучну тканину. Процес відрізняється практичною недостатністю.

Захворювання може з’явитися у будь-якої тварини, але діагностується здебільшого у собак, рідше у кішок. Даних статистиків говорять про те, що 70% тварин патологія зачіпає собак породи німецькі вівчарки, 20% жорсткошерстих коллі і тільки 10% віддано для інших порід. У кішок патологія не постійна і здебільшого, як наслідок панкреатиту.

Захворювання вивчено не достатньо. Зокрема не ясна причина появи.

Етіологія

В процесі досліджень було з’ясовано, що основою можуть бути пошкодження механічного типу органу (внаслідок удару, удару, здавлювання), захворювання пухлинного характеру, порушення судинної системи живить орган.

Атрофія може починатися потроху і визначити часовий інтервал поки не є можливим. Вікова група також не має великого значення, оскільки хвороба оформляється як в молодому віці, так і більш старому.

Невідомо і те, як власне починається атрофія. Острівці Ларгенганса знаходяться переважно в хвостовій частині підшлункової залози і складають всього 2% від усього обсягу. Підтверджено той момент, що при порушенні функціонування вивідних проток починається атрофія всього органу, хоча сам у нього немає пошкоджень.

Експериментальним шляхом також доведено, що деякі хімічні сполуки впливають на клітини залози і призводять до їх загибелі, і в наслідок атрофії всього органу.

Атрофія не рахується вродженою патологією, чітко простежується генетична схильність. Це говорить про аутосомно-рецесивний тип успадкування.

Симптом

Основою клінічної картини вважається сильний голод тварини. Собаки знаходяться в безперервному пошуку корму. Поїдання його виконується швидко і без попереднього аналізу (обнюхування). Порції корму стають більше, але тварина залишається голодним. Зміна корму, його складу, не призводить до будь-яких результатів.

Акт дефекації частішає, кількість калу сильно зростає. Фекалії не структуровані, м’які і іноді рідкі, з домішкою слизу і піни. Випорожненням властивий кислий запах. За кольором від жовтого до глинисто-коричневого. Якщо тварина годується не професійними кормами, а» зі столу » то можна спостерігати не перетравлюються частинки. Тим більше це помітно при вуглеводному (не властивому м’ясоїдним тваринам) типі годування.

Загальний стан тварини непогане. Збільшення температури тіла не зустрічається.

Шерстний покрив стає скуйовдженим, тьмяним, погано тримається, на шкірних покривах може розвинутися лускатий дерматит.

Згодом відбувається схуднення тварини, не звертаючи уваги на сильний голод і достатній прийом корму.

Діагноз

Діагностика проходить на підставі клінічних ознак і результатах лабораторних досліджень.

Для досліджень в лабораторію відсилають сироватку крові, де визначають імунореактивність трипсину. Застосовують також ELISA тест на наявність еластази в калі. Чутливість методу 95% і дає певне уявлення про функціонування секреторних ацинусів.

Диференціальна діагностика повинна бути проведена дуже уважно. Потрібно прибрати наявність гельмінтів, бактеріальну інфекцію, ентериту, захворювання пухлинної природи.

Лікування

До установки діагнозу проводять курс терапії антибіотиками великого спектра або тими, на які виявлена чутливість мікрофлори за результатами лабораторного дослідження.

Призначаються ферментативні препарати замісної терапії (панзинорм, панкреатин). Ліки (порошкоподібні) підмішуються тваринам в корм. Разом призначаються блокатори гістамінних рецепторів, які допомагають зниженню секреції шлункового соку, що зі свого боку зменшує його дію на ферменти. Також наказують препарати блокатори протонного насоса (омепралоз, езомепралоз).

В результаті не засвоєння поживних речовин вимальовується дефіцит вітамінів, тому потрібні призначення курсу вітаміну В12, тривіт, Тетравіт.

Призначається дієтичне, поживне, легкозасвоюване правильне годування. З харчування прибираються вуглеводні корми або їх сильно обмежують. Вводять в раціон доброякісні корми тваринного походження.

Про задовільні зрушення буде говорити поліпшення загального стану організму тварини через 1,5-2 тижні.

Профілактика

Лікування тварини виконується все життя. Якщо навіть самопочуття покращиться, тварина може залишатися з малою вагою. Однак 20% тварин не реагують на курс лікування, і захворювання завершується смертельним результатом.

Всі різновиди дослідження, вакцинації та лікування вашого улюбленця, в тому числі швидка допомога і госпіталізацію вашого улюбленця.

Цілодобово: +7 495 532 89 00 (багатоканальний) WatsApp / Viber +7 925 584 75 71

Токсокароз-зоонозне захворювання, викликане паразитуванням круглих черв’яків і відрізняється…

Саркома-новоутворення, яке відрізняється інфільтративним ростом клітин сполучної…

Фавус (парша) — захворювання грибкової природи, що відрізняється ураженнями покривів шкіри,…

Травми головного мозку-патологічний стан тварини, що проявилося в результаті механічних…

Лишай-збірне поняття хвороб зовнішнього покриву тіла тварини викликаного дуже і дуже маленькими…

Тепловий удар і сонячний-гострий розлад функцій центральної нервової системи в результаті…

Тонзиліт-процес запалення, що проходить в піднебінних мигдалинах, лімфоїдних утвореннях…

Туляремія-інфекційна хвороба бактеріальної природи. Захворюванню схильні сільськогосподарські…

Хоріоптоз-инвазионное захворювання викликається кліщами-кожеедамі роду Chorioptes. Захворювання…

Чума великої худоби-вірусне, високо контагіозне захворювання, що має гострий перебіг…

Блефарит-захворювання запального характеру зачіпає краї повік. Схильні до хвороби…

Синовіт-процес запалення проходить в синовіальній мембрані вистилає капсулу суглоба.…

Всі різновиди дослідження, вакцинації та лікування вашого улюбленця, в тому числі швидка допомога і госпіталізацію вашого улюбленця.

Цілодобово: +7 495 532 89 00 (багатоканальний) WatsApp / Viber +7 925 584 75 71

Особливість фізіології кішки пов’язана зі сном, полягає в харчуванні. При нестачі корисних…

Кардіоміопатії підступні, так як тривалий період клінічна картина може бути відсутнім. Це…

Велика увага у кішки до власного тулуба, вважається сигналом до занепокоєння. Необхідно розуміти,…

Хвороба відрізняється порушеннями неврологічного плану, а з’являється переважно на…

Важливо господареві тварини вчасно звернути власну увагу на відмінні зміни, щоб…

Позначки:, , , ,
close