Дикі домашні тварини: плюси, мінуси та особливості утримання

Дикі домашні тварини: плюси, мінуси та особливості утримання - Ветеринар

У наш час багато любителів домашніх улюбленців, які проживають у будинку, прагнуть здивувати себе й оточуючих, підібравши в якості улюбленця якусь екзотичну тварину. Не звертаючи уваги на всю привабливість подібного рішення, воно все ж супроводжується високою кількістю проблем як з безпосереднім утриманням, так і з правовими нормами.

Мінуси і плюси

Дикі тварини вдома у людини, зрозуміло, вважаються джерелом багатьох труднощів. Не варто заводити собі екзотичного улюбленця без особливої підготовки, а вона повинна бути не тільки матеріальною, а й інформаційною, а ще моральною. Взагалі, людині, яка вирішує поселити у себе вдома хижих тварин, потрібно заздалегідь поговорити з тими, хто вже володіє оригінальним вихованцем, і дізнатися всі справжні за і проти.

Заздалегідь доведеться приготувати вольєр, знайти постачальників продуктів, необхідних для дієти, зв’язатися з хорошим ветеринаром і розрахувати, хто буде весь час перебувати поруч із твариною в період її адаптації до нових умов.

Якщо, наприклад, ми говоримо про переваги подібного рішення, то поява улюбленця в домі, здебільшого, приносить радість у сім’ю, а ще, змінюючи звичний уклад, наділяє власників подібними якостями, як-от відповідальність, організованість і терпимість. Крім того, екзотична тварина в оселі стає справжнім інформаційним приводом, що дає змогу здобути популярність у мережі Instagram, стати учасником телевізійних шоу чи викликати інтерес журналістів друкованих видань.

Говорячи про будні власного улюбленця, можна навіть непогано заробити.

Чи законне утримання диких звірів?

У Російській Федерації досі не ухвалено чіткого закону, за яким у квартирах заборонили б утримувати диких звірів. Спочатку був сформований список представників фауни, яких не можна утримувати у квартирах, приватних будинках і незаконно організованих контактних зоопарках. Заборона, проте, не поширилася на тих звіряток, яких купили до 1 січня 2020 року — їх не забороняється залишити у власників. Крім того, до цього списку було внесено тих тварин, чиє природне середовище проживання сильно відрізняється від можливого штучного, а тому переселення в «міські» умови призводить до незліченних хвороб або навіть смерті. Загалом ішлося про деякі види змій і ящірок, крокодилів, черепах, павукоподібних і земноводних.

Мешканці міста втрачали можливість завести ведмедя, тигра, вовка, лева та гієну, деяких копитних і птахів. У документі були вказані навіть китоподібні та подібні риби, як скати, окуні, вугри та акули. Тварин підбирали відповідно до двох параметрів: небезпеки для людей і схильності до несприятливого впливу штучно створеного середовища. Ця заборона не поширилася на зоопарки, цирки, дельфінарії та інші організації, які законно функціонують.

Все таки в липні 2019 року надійшла інформація, що в закон внесено певні винятки. Наприклад, легальним виявляється розміщення травмованої тварини в приміщенні, не призначеному для житла, доти, доки вона не буде передана під нагляд фахівців. Співробітники зоопарків, цирків і дельфінаріїв також мають шанс на деякий час розміщувати тварин, поки вони лікуються, або поки перебувають у стані, який потребує додаткового догляду.

Виходить, що закон про відповідальне поводження з тваринами вступив у дію з 1 січня 2019 року, але щодо утримання диких звірів у квартирі, йому ще потрібні доопрацювання, які набудуть чинності з 1 січня 2020 року.

Проте вже власникам екзотів обов’язково необхідно прояснити питання з державною реєстрацією власних улюбленців.

Яких вихованців можна завести?

Велика кількість любителів тварин хочуть тримати вдома рептилій. Однак фахівці все ж пропонують підбирати тих особин, які власне були виведені на продаж. Такі наземні хребетні набагато менше побоюються людей, а ще мають кращий імунітет.

В якості вихованців досить постійно зустрічаються мавпи, в основному, капуцини. Незважаючи на милий вигляд звіряток у молодому віці, з часом вони відростають у вкрай норовливих тварин, з якими може впоратися зовсім не будь-який любитель. Незважаючи на видатний інтелект приматів, утримувати їх в умовах звичайної квартири або будинку досить непросто.

На диво, для домашнього утримання досить часто підбирають і хижаків — тигрів, левів та їм схожих. Ці тварини дуже привабливі, і їх навіть дуже легко придбати для домашнього утримання. Але, як можна зрозуміти, настільки небезпечні улюбленці можуть бути джерелом значних неприємностей.

Набагато простіше співіснувати поряд з кінкажу — «квітковим» ведмедем, що володіє поступливим характером і любов’ю до людства. Звірятка харчуються переважно фруктами і, за відгуками господарів, вважаються досить слухняними. Зрозуміло, як із найрізноманітнішими дикими звірами, і з ними можуть з’явитися казуси — наприклад, кінкажу часто боляче кусають власників.

Іноді в ролі домашнього улюбленця виступає ексцентричний скунс. Незважаючи на всім відомий поганий запах, тварина володіє прекрасним характером, що поєднує і грайливість, і слухняність, і дружелюбність. Активні звірята мають цікавість і любов до ігор, але дуже часто виявляють упертість. Але конкретно зі скунсами ймовірна катастрофічно неприємна ситуація зі сказом. Відсутність затвердженої вакцини призводить до того, що хвора тварина, особливо та, що атакувала господаря або іншого улюбленця, конфіскується і піддається евтаназії.

Зараз стали досить затребуваними єноти. Заводити їх слід обов’язково в молодому віці, щоб мати можливість виростити дитину відповідним чином. А також дуже важливо звертатися виключно до перевірених постачальників, не «купуючись» на сумнівні оголошення з доступною ціною.

Не звертаючи уваги на те, що єноти з радістю псують меблі і намагаються вкласти цікавий ніс в усі закутки, вони стають справжніми домочадцями, які радують власників на щоденній основі. Цей звір має добрий характер, він дуже ласкавий, грайливий і добре спілкується з іншими 4-лапими мешканцями квартири. Все таки важливо пам’ятати, що ситуація зі сказом у випадку з єнотами аналогічна скунсам, а тому категорично важливо не допускати занесення сказу з дикої природи.

Дуже «зручним» вихованцем вважається фенек лисиця — дуже маленька тваринка, яку розводять у неволі. Необхідне виховання дає можливість виростити покірну тварину, яка без проблем живе в умовах квартири в місті або власного будинку. Специфіка в утриманні фенека, проте, також є.

Ще однією домашньою «дикою» твариною вважається вовкособ — гібрид вовка і собаки . Гени прадідів роблять цю породу дедалі складнішою в дресируванні та просто в контакті, але правильна тактика дає можливість трансформувати вовкодавів у надійних і слухняних супутників людини.

Завести можна кого завгодно, але водночас потрібно завжди пам’ятати про здоровий глузд, діючи в правовому полі тієї країни, в якій звірку доведеться жити.

Зрозуміло, для своєї безпеки необхідно віддавати перевагу тим тваринам, яких було вирощено в розпліднику, а не просто знайдено в лісовій глушині.

Особливості догляду

Утримувати неприборкану тварину вдома може бути важко або так само неважко, як і просту собаку. Усе, природно, визначається все залежить від виду вихованця. Особлива допомога потрібна дитинчатам скунсів, єнотів, тхорів та інших — рекомендовано навіть узяти на перших порах відпустку і перебувати весь час поруч зі звірятком, годуючи його буквально по годинах. Чим старшою стає тварина, тим достатню свободу їй потрібно давати, але одночасно пам’ятаючи про необхідність дресирування.

Особливості догляду за дикою твариною можна розглянути на прикладі єнота. Він не є найбільш «складним» мешканцем квартири, але все ж приносить набагато більше турбот, ніж звичайна кішка або хом’ячок. Єноти потребують великої кількості уваги, а ще не в змозі довго перебувати в закритому просторі. Це означає, що хоча б 4-5 годин на день зі звірком потрібно цілеспрямовано провести час поза вольєром, зрозуміло, пам’ятаючи про прогулянки на чистому повітрі.

Поки вихованець не досяг статевої зрілості, йому потрібно ще багато уваги господаря.

Єнота не залишайте без нагляду, якщо він не закритий у вольєрі. Це звірятко здатне зруйнувати все — від кухонної плити до водопровідного крана, паралельно «закусивши» дротами, що стирчать. Закривати полоскуна найкраще на ніч, а ще на той час, коли у квартирі не залишається нікого з людей. У самому вольєрі необхідної площі мають розташовуватися лоток, поїлка, годівниця, а ще простір, де вихованець зможе розслабитися. Температура в житлі єнота не повинна опускатися нижче позначки +18 градусів за Цельсієм, воно також має бути захищене від протягів, але постійно провітрюватися.

У досконалості єноту навіть виділяється ціла кімната, захищена від розеток і звільнена від цінної техніки. Крім елементів обстановки, що задовольняють основні потреби, для вихованця готують справжній майданчик для ігор з перекладинами, мостами, гамаком і шведською стінкою. Виховувати єнота потрібно з самого початку, вчасно реагуючи на сигнали, які подає тварина, а ще з незмінним терпінням і гарним настроєм переносячи всі її пустощі.

Крім цього, з самого дитинства звірку належить привчати до повідця і лотка. Дієта має бути повноцінною і різноманітною, крім сухого корму еліт-класу, до якої входять горіхи, перепелині яйця, сухофрукти, виноград і дари моря.

Про те, як виростити мавпу, ви можете дізнатися, подивившись відео трохи нижче.

Позначки:, , , , , , ,
close