10 речей, які потрібно робити щодня, щоб бути більш організованим

Елізабет Ларкін — професійний організатор, яка цікавиться питаннями продуктивності, тайм-менеджменту та вдосконалення процесів. Вона використовує свої організаторські навички та ефективність для написання статей з корисною інформацією про прибирання, організацію житлового простору та наведення ладу в помешканні.

Організованість не кожному дана від природи, але це не означає, що ви не можете стати більш організованими. Формування корисних звичок і встановлення чіткого розпорядку дня — це два ключові способи навести лад у вашому житті і в ваших речах. Поступово, коли ви продовжуватимете практикувати ці зміни, ваше життя почне здаватися більш організованим.

Ось 10 хитрощів для впорядкування, які ви можете почати застосовувати вже сьогодні.

Зберігайте найнеобхідніші речі в одному місці

Залишайте ключі, гаманець, мобільний телефон, навушники та інші подібні аксесуари, які ви носите з собою щодня, в одному і тому ж місці щоразу, коли ви заходите у двері. Відведіть для них окреме місце в під’їзді, щоб ніколи не бігати пізно ввечері, гадаючи, де ж сховалися ключі та телефон.

Порада

Купіть або переобладнайте щось декоративне для зберігання ваших «дрібниць» (наприклад, ключів і телефону). Такі предмети, як вхідний столик або настінний органайзер для ключів, чудово підходять для зберігання.

Складіть список справ

Щодня складайте новий список справ на основі списку попереднього дня і всього, що з’явилося з моменту створення останнього списку. Навіть якщо ви не дуже добре складаєте списки і записуєте лише великі проекти, переглядайте його щодня і викреслюйте те, що ви вже виконали (або те, що вважаєте більш неактуальним). Це не тільки допоможе вам не відставати від своїх завдань, але й дасть змогу почуватися продуктивніше, коли ви викреслюєте пункт після того, як його виконали.

Порада

Складайте список справ на початку або в кінці дня. В середині дня вже занадто пізно для поточного дня і часто занадто рано, щоб мати реальне уявлення про наступний день.

Переходьте до безпаперового документообігу

Мінімізуйте паперовий безлад, отримуючи рахунки та виписки на свою поштову скриньку. Ви, швидше за все, сплачуєте їх онлайн, тож немає жодних причин не отримувати рахунки також онлайн. Регулярно проводьте швидке сканування своїх поточних та ощадних рахунків. Стежачи за своїми фінансовими рахунками, ви зможете побачити, що ви витратили напередодні, щоб не випустити витрати з-під контролю. До того ж, дивлячись на свої заощадження, ви щоранку будете налаштовані на те, щоб продовжувати заощаджувати.

Носіть із собою блокнот

Кишеньковий блокнот необхідний для організованого життя. Використовуйте його, щоб записувати список покупок, доручення, справи та випадкові думки, і носіть його з собою всюди, куди б ви не пішли. Він нескінченно портативний, зручний у використанні і ніколи не потребує підзарядки. Ви ніколи не знаєте, коли вам знадобиться щось швидко записати, наприклад, майбутні події або список покупок.

.

Наведіть лад у гаманці

Впорядкування гаманця — це один з найшвидших і найпростіших проектів, який можна зробити щоденною звичкою. Виконуйте його щоразу, коли у вас є вільний час, наприклад, сидячи в поїзді або перед телевізором у вихідний день. Розпорядкуйте свій гаманець, спочатку відклавши всі квитанції, які потрібно зберігати, а потім подрібнивши та переробивши решту. Потім перегляньте свою колекцію заохочувальних карток, переконавшись, що ті, якими ви користуєтеся найчастіше, лежать на видному місці. Не забудьте вилучити дрібні гроші і покласти їх у банку або інший спеціальний контейнер вдома. Не потрібно носити з собою зайву вагу.

Складіть план харчування

Перевіряйте свій план харчування щодня або раз на кілька днів, щоб переконатися, що ви не відстаєте від графіка. Найкраще — щодня, бо тоді це стане звичкою, і ви зможете оновлювати його за потреби, заглядаючи до календаря. Щоденне планування харчування включає в себе перевірку всіх страв, які ви знаєте, що вам потрібно приготувати, і додавання їх до списку покупок. Потім викресліть зі списку ті продукти, які ви вже придбали. Нарешті, заплануйте час для походу в магазин і приготування їжі.

Розкладіть одяг

Розклавши речі заздалегідь, ви відчуєте себе більш впорядкованим і ефективним. Немає більш важливого часу, ніж ранок, коли ви поспішаєте зібрати себе (і, можливо, інших) до школи або роботи. Ось чому ми рекомендуємо розкладати одяг напередодні ввечері. Це заощадить вам час вранці, коли ви не будете вдивлятися в шафу, гадаючи, що ж вдягнути. Якщо ви звикнете готувати речі до того, як вони вам знадобляться, ви вже ніколи не повернетесь до цього.

Створіть стартовий майданчик

Подібно до того, як ви розкладаєте свій одяг, підготовка фойє або стартового майданчика допоможе вам швидко вийти з дому наступного ранку. Те, як ви підготуєте свій стартовий майданчик, буде залежати від вашого життя і розкладу. Можливо, вам потрібно розкласти інгредієнти для сніданку та обіду. Або вам потрібно перепакувати та освіжити спортивні сумки, робочі сумки та шкільні портфелі. Перевірте прогноз погоди та знайдіть парасольки, якщо це необхідно. Чим більше ви встигнете зробити у тихі вечірні години, тим менш метушливим буде ваш ранок по дорозі на роботу і в школу.

Позначки:, , , , , , , , ,
close