15 найкращих квітів колібрі для посадки

Джемма Джонстоун — експерт з садівництва, яка написала понад 120 статей для журналу The Spruce про те, як доглядати за різноманітними рослинами з усього світу. Вона об’їздила всю Європу, зараз живе в Італії.

Кетлін Міллер — визнаний майстер-садівник і садівник з більш ніж 30-річним досвідом роботи в органічному садівництві, фермерстві та ландшафтному дизайні. Вона заснувала Gaia’s Farm and Gardens, працюючу стійку пермакультурну ферму, і пише для Gaia Grows, колонки в місцевій газеті.

Якщо ви хочете створити на своєму подвір‘ї привабливе середовище для колібрі, важливо правильно підібрати рослини. Найкращі квіти для колібрі вирізняються яскравим цвітінням (червоний колір є улюбленим для цих літаючих коштовностей), трубчастою формою, щоб вмістити їхні довгі дзьобики, і рясним нектаром.

Незалежно від того, в якій зоні ви знаходитесь, є багато рослин, що приваблюють колібрі. Вибравши квіти з тривалим періодом цвітіння або повторним цвітінням, ви забезпечите собі регулярні візити птахів протягом багатьох тижнів. Якщо ви шукаєте натхнення, ось 15 найкращих квітів для колібрі, щоб ці крилаті дива повернулися на ваше подвір’я.

Різноманітність важлива

Колібрі-сад з широким розмаїттям відповідних квітів є більш привабливим і забезпечує колібрі їжею протягом весни, літа і осені. Якщо ви живете в південному регіоні, знайдіть квіти, які цвітуть протягом м’якої зими, щоб забезпечити необхідною їжею перелітних колібрі, які зимують у вашій місцевості.

Бджолиний бальзам

 • Зони вирощування USDA: від 4 до 9
 • Кольорові сорти: Червоний, але також доступні фіолетові та помаранчеві сорти
 • Сонце: від повного сонця до півтіні
 • Потреби в ґрунті: Багатий, від середньої вологості до вологого ґрунту

Повні колоски і куляста форма багаторічного бджолиного бальзаміну (Monarda didyma) роблять його цікавою і привабливою рослиною в саду, а також магнітом для колібрі, метеликів та інших запилювачів.

Ця квітка зазвичай виростає від двох до чотирьох футів заввишки і потребує поділу кожні три-чотири роки. Вона буде вільно самозапилюватися в саду, якщо ви не зріжете квіти після того, як вони відцвітуть.

.

Кардинальська квітка

 • Зони вирощування USDA: від 3 до 9
 • Кольорові сорти: Багряно-червоний; також доступні білі та рожеві сорти
 • Сонце: від повного сонця до півтіні
 • Потреби в ґрунті: Багатий, від середньої вологості до вологого ґрунту

Багаторічна кардинальська квітка (Lobelia cardinalis) утворює довгі квітконоси, що виростають до 4 футів заввишки. Її насичені червоні квіти мають витончену форму, що робить її привабливою як садову рослину та джерело їжі для колібрі.

Найкраще висаджувати її в кінці змішаних багаторічних клумб. Додавання мульчі допомагає зволожити ґрунт і запобігає вимерзанню в холодному кліматі (на північ від зони 6). Квіти кардинала не потребують поділу, але є відносно недовговічними багаторічниками. Однак вони вільно самосіються і часто колонізують сад назавжди.

.

Цинія

 • Зони вирощування USDA: від 2 до 11; зазвичай вирощується як однорічна рослина
 • Кольорові сорти: Всі кольори, крім синього і коричневого
 • Сонячне світло: повне сонце
 • Потреби в ґрунті: Гумусний, вологий, добре дренований ґрунт

Цинії — одні з найпростіших у вирощуванні однорічних квітів, а яскраві кольори цвітіння роблять їх улюбленцями колібрі та інших запилювачів. Більшість садових циній — це культивари кількох видів роду Zinnia, особливо Z. elegans, цинії звичайної. Існують буквально сотні сортів, класифікованих за групами відповідно до їхнього способу росту та форми квітки.

Висота варіюється від 6 дюймів до приблизно 4 футів, а забарвлення квіток доступне майже у всіх відтінках. Після того, як колібрі наситяться нектаром, з квіток дозріє насіння, що робить їх ідеальними рослинами для годування птахів, таких як зяблики. З цинії також виходять чудові квіти на зріз.

Вони люблять вологий ґрунт, але можуть бути сприйнятливими до грибкових захворювань у вологих умовах або коли листя намокає під час поливу. Дайте рослинам достатньо місця, щоб сприяти циркуляції повітря і уникайте поливу над головою.

.

Сальвія

 • Зони вирощування USDA: від 4 до 11
 • Кольорові сорти: Ліловий, рожевий, фіолетовий, синій
 • Сонячне світло: повне сонце
 • Потреби в ґрунті: Сухий або середньо-вологий, добре дренований ґрунт

Рід сальвії в сімействі м’ятних дуже великий, з кількома однорічними та багаторічними видами. Зазвичай в саду вирощують сорти Salvia nemarosa або Salvia greggii, також відомі як осіння шавлія. Високі колоски дрібних, ніжних квіток роблять сальвію прекрасною рослиною для заднього плану або центру клумби.

Квіти багаторічної сальвії з’являються в середині літа і цвітуть до кінця літа. Вони будуть цвісти повторно, якщо їх підтримувати у вологому стані. Ця кущова рослина виростає від 18 до 36 дюймів заввишки, не потребує поділу і з часом неухильно збільшується в розмірах. Це дуже проста у вирощуванні рослина.

.

Серце, що кровоточить

 • Зони вирощування USDA: від 2 до 9
 • Кольорові різновиди: Рожевий, білий
 • Світло : Від півтіні до повної тіні
 • Потреби в ґрунті: Багатий, вологий, добре дренований ґрунт

Приголомшлива багаторічна рослина з привабливим листям і звисаючими серцеподібними квітами білого або рожевого кольору, що кровоточать (Lamprocapnos spectabilis) найкраще себе почуває в прохолодному кліматі і злегка затінених місцях. Вони виростають від 24 до 36 дюймів заввишки, і ви можете ділити їх для пересадки, коли вони подовжуються.

Листя може жовтіти і відмирати в літню спеку, але рослини надійно відроджуються щовесни. Ця рослина любить вологий ґрунт, але він також повинен бути добре дренованим, щоб запобігти загниванню коренів.

.

Кущ метелика

 • Зони вирощування USDA: від 5 до 10
 • Кольорові різновиди: Рожевий, фіолетовий, синій
 • Сонячне світло: повне сонце
 • Потреби в ґрунті: Помірно вологий, добре дренований ґрунт; добре переносить посуху

Цей листопадний квітучий чагарник, що відповідає своїй назві, так само добре приваблює метеликів, як і колібрі. Густі, видовжені китиці квітів на кущі метелика (Buddleia davidii) цвітуть неодноразово з середини літа до осені.

Ця посухостійка рослина процвітає на повному сонці і з часом перетворюється на густий, розкішний чагарник, що приваблює все більше колібрі і забезпечує чудовий притулок для різних видів птахів.

Попередження

Буддлея Давида є інвазивною рослиною в деяких регіонах, тому перед посадкою проконсультуйтеся з місцевою владою.

.

Трубчаста ліана

 • Зони вирощування USDA: від 4 до 10
 • Кольорові різновиди: Помаранчевий, червоний, жовтий
 • Освітлення сонцем : Від повного сонця до півтіні
 • Потреби в ґрунті: Середній, добре дренований ґрунт

Трубчаста ліана (Campsis radicans), яку також називають ліаною колібрі, може швидко опанувати невелику ділянку і підніматися по багатьох поверхнях, включаючи дерев’яні альтанки, паркани та дерева. Він має густе листя, а його довгі трубчасті квіти ідеально підходять для колібрі.

Найкраще росте на сонці або в напівтіні, але остерігайтеся його інвазивних властивостей та агресивного росту. Необхідна часта обрізка, щоб ця рослина не переповнювала сад і не проростала на сусідні ділянки.

.

Люпин

 • Зони вирощування: від 4 до 8
 • Кольорові сорти: Фіолетовий, синій; також доступні білі, рожеві та жовті сорти
 • Сонячне світло: повне сонце
 • Потреби в ґрунті: Рівномірно вологий, добре дренований ґрунт; віддає перевагу слабокислому ґрунту

Дикий люпин не дуже добре себе почуває в домашніх садах, але багато гібридів є чудовими, хоч і недовговічними, садовими багаторічниками. Ця ранньоквітуча квітка ідеально підходить для приваблення весняних колібрі до того, як з’являться інші квіти, і коли джерел їжі для комах ще може бути недостатньо.

Люпин (Lupinus x hybridus) зазвичай виростає від 3 до 4 футів заввишки з колосками щільних квіток, хоча існують також карликові сорти, які не перевищують 2 футів заввишки. Поділ не потрібен, але їх потрібно пересаджувати приблизно кожні три роки. У спекотному кліматі люпин часто вирощують як однорічну рослину.

Не видаляйте павутиння

Високі рослини, такі як люпин, є привабливим місцем для павуків, які плетуть павутину. Якщо ваша мета — привабити колібрі у свій сад, не видаляйте павутиння, що з’являється між рослинами. Колібрі використовують ніжні нитки павутини як матеріал для будівництва гнізд і часто викрадають комах, що потрапили в пастку.

Позначки:, , , , ,
close