Найбільші міста світу за населенням: топ-10 найбільш густонаселених

Які найбільші міста світу за населенням? Незалежна організація World Population Review, що вивчає проблеми демографії, визначила десятку найнаселеніших міст у 2023 році. До топ-10 увійшли Токіо, Делі, Шанхай, Сан-Паулу, Мехіко, Каїр, Дакка, Мумбаї, Пекін і Осака.

Токіо

Яке найбільш густонаселене місто світу? Це Токіо — столиця і найбільше місто Японії. Населення Токіо, за даними World Population Review, становить 37 435 191 особу. Окрім безпосередньо міської території, під управлінням префектури Великого Токіо перебувають ще 23 спеціальних райони, 26 передмість, 1 повіт і 4 округи. З цих околиць до центру щодня вирушають на роботу та навчання понад 2,5 млн осіб.

Різке демографічне зростання міста відбулося в 1920-1960-ті роки. Як пише кандидат фізико-математичних наук, доцент Віталій Земляк, острівне місто не мало простору для розширення, тому стало активно розвиватися будівництво штучних островів у Токійській затоці.

Крім корінного населення, у Токіо найбільше китайців і вихідців із Південної та Північної Кореї, є філіппінці, американці, індіанці, англійці.

Делі

Делі розташований у північній частині Індії, має статус союзної території та підпорядковується федеральному уряду. Населення становить 29 399 141 особу, утворює багатонаціональну космополітичну спільноту.

З моменту проголошення незалежності Індії (1947) чисельність Делі зросла в 10 разів. Головна причина зростання — міграція жителів країни в пошуках роботи, які прямували у великий діловий та економічний центр. У результаті місто виявилося перенаселеним, поруч із житловими кварталами з’явилися нетрі, в яких проживає до 4 млн осіб.

Шанхай

Шанхай — місто на сході Китаю, одне з чотирьох міст центрального підпорядкування в КНР. Це найбільший у світі порт, один із провідних у Східній Азії та світі фінансових центрів.

Населення Шанхая — 26 317 104 особи. Серед них багато переселенців із сусідніх регіонів, причому мігранти з тимчасовою реєстрацією перевищують 5 млн осіб. Наплив іммігрантів створив додаткову соціальну напругу в мегаполісі, особливо у сфері освіти дітей, відчувається перевантаженість міського транспорту.

Сан-Паулу

Місто на південному сході Бразилії носить ім’я апостола Павла. Сан-Паулу — столиця однойменного штату в країні. Місто стало найбільш густонаселеним не тільки в Бразилії, а й на континенті, і в усій Південній півкулі. У ньому проживає 21 846 507 осіб.

Ще в XIX столітті плантатори залучали для роботи на кавових плантаціях іммігрантів. Найбільше сюди прибуло італійців, яких зараз у Сан-Паулу більше, ніж у Римі чи Мілані — 6 млн. У місті також мешкають 3 млн португальців, багато іспанців, німців, арабів — загалом понад 100 етнічних груп.

У мегаполісі існує проблема дефіциту житла, перенаселені багатоквартирні будинки, виникли нетрі. Останніми роками спостерігається відтік жителів із центральних районів.

Мехіко

Мехіко — столиця Мексики, великий політичний, економічний, культурний центр країни. Населення мегаполісу — 21 671 908 осіб. Місто зрівняне в правах зі штатами країни, має свою конституцію і конгрес.

Більшість населення столиці — метиси, найбільшу етнічну групу складають представники індіанських народностей. Є також громади іспанців, американців, аргентинців, французів, німців.

Мехіко переживає проблему перенаселення і пов’язаних із цим екологічних проблем. Сучасні дослідники розглядають це як питання виживання найбільших міст.

Каїр

Каїр — столиця Єгипту, найбільше у світі арабомовне місто. Його населення становить 20 484 965 осіб. За період з 1960-х внаслідок швидкого зростання населення міста збільшилося вдвічі. Цьому сприяли високий рівень народжуваності та приплив мігрантів із сільських регіонів. Притягує переселенців те, що в Каїрі зосереджена третина промислових підприємств країни. Для розвитку економіки міста першорядне значення має туризм.

Видання Britannica відзначає особливість населення Каїра: колись різноманітне в етнічному та релігійному відношенні, сьогодні воно переважно мусульманське. Збереглися залишки італійських, грецьких, сирійських і суданських громад.

Дакка

У Дацці, столиці Бангладеш, проживає 20 283 552 людини. Місто вирізняється найвищим в Азії щорічним приростом населення, який сягає 4%. Переважно це відбувається за рахунок припливу переселенців із сільських районів. Хоча в столиці розташована більша частина промислових підприємств країни, здебільшого легкої та харчової галузей, у місті спостерігається високе безробіття (19%), а третина населення столиці живе за межею бідності.

Більшість жителів Дакки сповідують іслам, але є послідовники індуїзму, буддисти і християни. Абсолютна більшість городян користуються бенгальською мовою, але приїжджі привнесли безліч місцевих діалектів

Мумбаї

Друге за населенням у країні місто і найбільший порт розташоване на заході Індії, на узбережжі Аравійського моря. Населення його становить 20 185 064 особи. Саме місто розташоване на острові Бомбей, в агломерацію входять передмістя і міста-супутники. У зовнішності міста вражають контрасти: поруч із сучасними кварталами сусідять нетрі.

Місто-порт і великий економічний центр приваблює робочу силу (переважно чоловіків) з регіонів країни, а також з інших країн Південної Азії. Тут уживаються європейська та азіатська культури, різні віросповідання — індуїзм, іслам, буддизм, християнство та ще багато східних вірувань.

Пекін

Пекін — столиця КНР і друге за кількістю жителів місто країни з населенням 20 035 455 осіб. Третина городян мають тимчасову реєстрацію, крім того, тут проживають нелегально ще понад 10 млн трудових мігрантів із сільських районів. Це найдешевша робоча сила в мегаполісі, найнезахищеніша та найдискримінованіша.

Етнічні китайці (ханьці) становлять 95% городян. Проживають у Пекіні національні меншини — маньчжури, корейці, монголи та представники інших етносів. Є іноземці. Переважно це бізнесмени та студенти.

Пекін має глибокі культурні традиції, а три об’єкти міста входять до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. У творчому секторі зайняті близько 600 тис. городян.

Осака

Осака — друге за чисельністю місто Японії, центр однойменної префектури. Населення міста — 19 222 665 осіб. З давніх-давен і до сьогодні Осака була торговим центром країни, а купці, які торгували рисом, становили значну частину городян.

Зайнято населення міста на підприємствах, що переробляють морську продукцію, у добре розвиненій у місті туристичній сфері та сфері послуг. У місті створено найбільший у світі підземний торговий комплекс.

Більшість найбільш густонаселених міст розташовані в найчисленніших країнах світу в Азії. Перенаселеність мегаполісів стає великою екологічною проблемою сучасності.

Унікальна добірка новин від нашої редакції

Позначки:, , , , , , , ,
close