Губний жолобок: його особливості та значення

Езотерика

robertss 14.09.2023 Article

Кожна риса обличчя, навіть губний жолобок, багато розповість про людину. Жолобок не тільки пов’язаний з етапом розвитку ембріона в утробі матері, а й стає інструментом передбачень. У чому особливості цієї риси обличчя і яке її призначення?

Губний жолобок з точки зору фізіології

Губний жолобок — виразна риса на обличчі кожної людини. Не всі знають, навіщо він потрібен, але в кожного губний жолобок має свої унікальні обриси. Що потрібно знати про нешироку западину над верхньою губою?

Що таке губний жолобок?

Губний жолобок — це невелике вертикальне заглиблення, розташоване між верхньою губою і основою носової перегородки. Ця характерна риса зовнішності не тільки людини, а й ссавців вважається результатом зрощення трьох зон голови та обличчя. Це своєрідний «шрам» у місці їхнього з’єднання.

Інші назви губного жолобка:

 • Ямочка над верхньою губою.
 • Фільтрум.

Від нього багато в чому залежить вираз обличчя в людини. Люди відрізняються один від одного не тільки кольором очей, волосся і рисами обличчя, а й глибиною, а також формою губного жолобка.

Процес формування губного жолобка відбувається через 2-3 місяці після зачаття, тобто на 8-12 тижні внутрішньоутробного розвитку плода. Якщо цей процес відбувається з якимись порушеннями, у немовляти в утробі може сформуватися дефект фільтрума — розщеплення піднебіння, яке ще називають заячою губою і вовчою пащею. Фахівці Білал Джі Тайб, Аднан Джі Тайб, Ендрю Сі Свіфт, Саймон ван Іден описали цей дефект як найпоширенішу вроджену аномалію обличчя в дітей, що може впливати на зовнішній вигляд, мовлення, слух, ріст, психосоціальне благополуччя та соціальну інтеграцію.

Причиною виникнення дефектів губного жолобка можуть бути:

 • Пухлинний або інфекційний процес.
 • Внутрішньоутробна травма.

Плоский фільтрум або його відсутність — результат деяких захворювань, таких як:

 • Синдром Прадера — Віллі, який відносять до генетичних відхилень.
 • Фетальний алкогольний синдром як наслідок вживання жінкою алко- або наркостимуляторів під час вагітності.

В інших випадках фільтрум формується правильно, але в кожної людини має свою форму та глибину.

Для чого потрібен губний жолобок?

Він частина процесу формування обличчя в зародка. Фільтрум заміщає порожній простір між носом і верхньою губою, зрощує їх. У процесі еволюції багато рис зовнішності й органи тіла втратили свою роль, але не губний жолобок.

Є й інші версії, не підкріплені науковими дослідженнями, але популярні в народі:

 • У перекладі з латинської «philtrum» — це ‘любовний напій’. Предки сприймали губний жолобок як важливу ерогенну зону і вельми привабливу частину зовнішності.
 • На губний жолобок стародавні греки наносили пахощі.

Цікаво, що губний жолобок у собак і котів також виконує певну функцію: він розвиває нюх тварин. Волога по жолобку з пащі потрапляє на кінчик носа тварини, зберігаючи його вологим і чутливим до запахів.

Як прибрати губний жолобок?

Прибрати некрасивий губний жолобок можна за допомогою естетичної хірургії та косметології. Негарно або неправильно сформований фільтрум може стати причиною проблем і комплексів. Лікар-косметолог легко розв’язує цю проблему, формуючи пацієнтові губний жолобок тієї форми, глибини та довжини, яка підійде його обличчю за пропорціями й типажем.

Для початку необхідно визначити причину дефекту. Це може бути як вроджений дефект, так і наслідок впливу таких чинників:

 • Вікові зміни обличчя, відвисання шкіри.
 • Травма.
 • Ортодонтичне лікування, видалення зубів.

Залежно від причини, призначають лікування. Це може бути операція з розрізом і підшиванням ділянки під носом або над губою. Якщо дефект незначний, застосовують не скальпель, а підшкірні ін’єкції філерами на основі гіалуронової кислоти. Ще один спосіб корекції — ремоделювання за допомогою комбінованого шліфування лазером, як це рекомендують лікарі М. А Треллес, Л. Гарсія-Солана і Дж. Рігау.

Передбачення долі за губним жолобком

Як і інші риси обличчя, губний жолобок — об’єкт вивчення фізіогноміки та магії. Від його форми залежить також форма рота, тож провісники часто використовують інформацію про фільтрум у своїх передбаченнях.

Які міфи пов’язані з губним жолобком?

Існує легенда, яка свідчить, що губний жолобок — слід від пальця ангела. Коли він спускає дитину з небес на землю перед народженням, то прикладає палець до вуст немовляти. Це робиться для того, щоб той забув усе, що бачив до народження, — небеса, ангелів, свої минулі життя та інший світ. Це дає змогу людині прожити життя в щасливому невіданні щодо своїх минулих помилок. Цю легенду автор сценарію Жако Ван Дормаль відобразив у фільмі «Пан Ніхто» (2009).

Згадки про губний жолобок є і в юдаїзмі. У трактаті «Ніда» Вавилонського Талмуда сказано, що ангели навчають немовля Тори ще в утробі матері. Щоб стерти спогади, ангел легенько вдаряє малюка по губах. Цю унікальну частину Тори, вивчену в утробі матері, єврей відтворює в пам’яті все життя.

Як визначити характер за губним жолобком?

На Сході пророкують долю за губним жолобком. Вивчивши западину над губою, можна зробити висновок про характер людини і про те, як складеться її доля. Про це розповідає наука фізіогноміка, про що пише в книзі «Комплексна візуальна діагностика» Олена Самойлова.

Трактування для чоловіків і для жінок відрізнятиметься. Що означає губний жолобок у чоловіків:

 • Якщо він довгий і глибокий, прикритий вусами, то чоловік розумний і здоровий. Він здатний навчатися, накопичувати знання, робити успішну кар’єру. Володарі такої форми губного жолобка — довгожителі з великою родиною і безліччю дітей.
 • Якщо фільтрум короткий і неглибокий, то чоловік неспроможний у кар’єрі та має низький соціальний статус. Він часто проживає нетривале життя в сім’ї без дітей або залишається неодруженим. Якщо в чоловіка немає вусів, усе передбачене збувається подвійно.
 • Губний жолобок темного кольору — ймовірна раптова рання смерть або важка хвороба.
 • Паралельний жолобок — чоловікові притаманний талант керівника, військового начальника.
 • Паралельний і довгий жолобок — володар буде багатий, знаменитий і плідний. Діти такого чоловіка принесуть сім’ї славу і шану.

Що означає фільтрум у жінок:

 • Губний жолобок гарної форми (паралельні лінії) — щаслива жіноча доля, родючість і багатство в домі.
 • Фільтрум у вигляді трикутника — здатність накопичувати знання, гармонійно дорослішати, здобувати досвід і фінансове благополуччя. Успіх прийде пізно, але він буде заслуженим і стабільним.
 • Губний жолобок розширений у верхній частині (перевернутий трикутник) — життєвий старт буде успішним і яскравим, але до фіналу життя людина може втратити всі шанси, даровані долею. Важливо стежити за здоров’ям і вести правильний спосіб життя, інвестувати і не кидати гроші на вітер. Це дасть змогу не отримати удар по здоров’ю в другій половині життєвого шляху (після 50 років), не збанкрутувати і не загинути.

Микола Равенський у книзі «Як читати людину. Риси обличчя, жести, пози, міміка» пише, що короткий жолобок — ознака короткого життя і ранньої смерті. Волоски над верхньою губою і в губному жолобку в жінок вважаються неприємною ознакою, їх варто позбутися. У таких жінок можуть бути проблеми з пошуком супутника життя, можливі конфлікти з родичами і самотня старість.

Губний жолобок — важлива риса зовнішності та джерело передбачень характеру й долі людини. Його форма унікальна для кожної людини. Вивчіть його у себе і в оточуючих, щоб сформувати повну картину про людей.

Дізнавайтеся про все першими

Підпишіться і дізнавайтеся про свіжі новини Казахстану, фото, відео та інші ексклюзиви.

You may also like

Ярослав: значення імен, характер і доля його володаря

Бурштин: магічні властивості, цікаві факти про камінь

Січень: знак зодіаку на початку та наприкінці місяця

Ера Водолія: що на нас чекає і скільки триватиме нова епоха

Енергетичний вампір: як розпізнати і захиститися від його впливу

Емілія: значення імені, характер і доля

Позначки:, , , , , ,
close