Як вибрати якісний стельовий гіпсокартон

На питання про те, який стельовий гіпсокартон вибрати, правильної відповіді немає.

При цьому саме поняття «гіпсокартон для стелі вважається відносним, адже обшити поверхню можна абсолютно будь-яким видом матеріалу також прекрасно, а матеріалу з вищезгаданої приналежністю у виробників просто-напросто немає, є тільки різні варіанти гіпсу, що виділяються за розмірами і умовами застосування.

Вибір відповідного гіпсу для стельової обробки залежить від багатьох умов, про які, власне, і піде мова в сьогоднішній статті. Варто зазначити, що вибирати для роботи потрібно тільки якісний гіпсокартон, не варто його купувати на ринку, для цього є спеціалізовані інтернет магазини, ось наприклад цей https://vinnica.kub.in.ua/gipsokarton-i-profil/gipsokarton/.

Види гіпсу і можливість їх використання в якості стельової обробки

Для стельової обшивки в багатьох випадках застосовую звичайні листи ГКЛ. Вони годяться для будь-яких офісних і домашніх приміщень, параметри температури і вологості в яких не перевищують оптимальну норму. Наприклад, стандартним показником повітряної вологості в приміщенні вважається значення в 70%.

Зовні аналогічного типу листи ГКЛ пофарбовані в сірий колір і мають синю маркування.

Традиційний гіпсокартон товщиною 9,5 мм для стельової поверхні

Необхідно зауважити, що традиційний ГКЛ робиться у різних виробників в різних варіантах товщини (від 6,5 мм до 24 мм). При цьому ідеальна товщина стельового гіпсокартону становить 8-9,5 мм, в той час як для стін дуже часто вибирають лист товщиною 12,5 мм.

Завдяки набагато низькій товщині гіпсокартон буде легше встановити на стельову поверхню через кілька зниженою маси. Крім того, менша маса зробить легше загальну підвісну конструкцію з гіпсокартону, так як і несучого профілю на подібну обшивку потрібно менше.

Якщо ширина гіпсокартонних листів змінюється досить істотно, то типова ширина і довжина листа майже завжди дорівнює 120см і 250 (300) см виходячи з цього.

Червоний гіпсокартон для стельової обробки

Червоний гіпсокартон або ГКЛП володіє великою опірністю до контактів з відкритим полум’ям, чого вдалося домогтися завдяки спеціальним армирующим добавкам, наявними в матеріалі сердечника.

Листи червоного гіпсокартону дуже часто використовують для обробки горищних і приміщень на виробництві, шахт вентиляції, електрощитів, і ще приміщень з дуже високими вимогами пожежної безпеки — архівів, сховищ фондових активів і т.п.

Якщо ж ви хочете збільшити рівень пожежної безпеки приміщення, сміливо підбирайте ГКЛП: аналогічного типу гіпсокартон має також сірий колір, однак при цьому, в основному, промаркований червоним кольором. Зустрічаються ГКЛП з картоном рожевого кольору.

При цьому листи також доступні в самих різних варіантах розмірів і товщини, що для стельової поверхні дуже важливо, врахувавши необхідність у зменшенні маси конструкції стелі.

Що стосується ГКЛВ, то матеріал такого типу має такі характерні:

На відміну від інших видів гіпсу, до складу водостійких листів входять антигрибкові компоненти і гранули силікону, дозволяють матеріалу зберігати нейтральність до великої вологості.Крім цього, такий гіпсокартон роблять із застосуванням импрегнированного картону.Але все таки, для досягнення найбільшого ефекту водостійкості, зовнішню сторону листів додатково рекомендується покривати стійкими до вологи матеріалами для обробки — кахельною плиткою, Пластиковими панелями або вологостійкими фарбами.

Водостійкий гіпсокартон для стелі

Цей вид гіпсу, як і інші, доступний в дуже різних габаритах, включаючи товщину, і використовуємо як правило для стіновий обробки і стель гіпсом приміщень з дуже високим рівнем вологи — сантехнічних вузлів, кухонь і т.д. Іноді його застосовують для стельової обшивки житлових приміщень, щоб зменшити шкоду під час потопу, влаштованого сусідами зверху. Фінішну обробку ГКЛВ, зрозуміло, не врятує, але не втратить початкову форму і надійність, і після сушки знову його можна застосовувати у вигляді основи під чистову обробку.

Водостійкий лист гіпсокартону можна відрізнити по характерному зеленому відтінку і синьою маркування.Якщо приміщення вимагає одночасного збільшення рівня і стійкості до впливу вологи, і вогнестійкості, необхідно застосовувати ГКЛВО — водостійкий і жароміцний лист гіпсокартону, який в собі поєднує плюси 2-ух описаних вище видів матеріалу.

Різновиди гіпсу за типом кромки

У продовженні розмови про те, який гіпсокартон потрібен для стельової поверхні, варто відзначити ще одну класифікацію листів — за типом кромки.

Гіпсокартонні листи бувають з такими видами крайок:

  • З прямої крайкою (ПК). Матеріал такого роду призначається для «сухого монтажу», при якому не буде потрібно закладки стиків.
  • Застосовується такий гіпсокартон при розробці багатошарових обшивних стельових і інших конструкцій в якості внутрішнього шару.
  • З стоншення кромки (КК). Використовуємо для монтажу з подальшою обклеюванням армованої стрічкою і нанесенням шпаклівки.
  • З закругленою крайкою. Залучаються якщо передбачається закладення стику шпаклівкою без ленти для арміруемих робіт.
  • З напівкруглої і стоншення кромки (ПЛУК). Під час використання вимагає і обклеювання стику стрічкою, і подальшої шпаклівки.
  • Частіше за інших використовують гіпсокартонні листи типу КК і ПЛУК, які дозволяють закладати стикові шви дуже рівно.

Отже, ми подивилися, яких видів буває гіпсокартон і які з них найбільш часто застосовують для оздоблювальних робіт стелі в самих різних ситуаціях. Вам же залишається тільки вибрати найбільш прийнятний для вашого випадку матеріал і спорудити з нього якісний підвісну стелю.

Позначки:, , , , , ,
close