5 ранніх ознак гіпертиреозу у кішки

Гіпертиреоз — часто діагностується патологія в області ендокринології у домашніх кішок. Характерним виявленням ендокринного захворювання вважається збільшення рівня циркулюючих в крові тиреоїдних гормональних речовин.

Щитовидна залоза, представлена парним органом, розташованим в області шиї кішки. Важлива функція залози-поглинання йоду з харчових продуктів і продукування гормональних речовин, які відіграють велику роль для повноцінного функціонування багатьох органів.

Маленька за розмірами заліза впливає на процес речовинного обміну, змінює температуру тіла, має велике значення щоб нормалізувати тиску крові. Більш того, гормони, що виробляються щитовидною залозою, потрібні для підтримування на нормальному рівні частоти скорочень серця і підходящої роботи системи травлення.

Гіпертиреоз-пов’язаний з дуже високою виробленням гормонів. Основою гіперфункції залози виступають різні фактори. Дуже часто патологія діагностується у домашніх кішок у віці від 7 до років десяти і старше. Відсутність своєчасної терапії гіпертиреозу, призводить до небезпечних наслідків, іноді стаючи основою дострокової загибелі кішки. А справа вся в тому, що порушення в роботі щитовидки, побічно впливають на нормальну роботу серцево-судинної і ренальної системи.

Хороша новина полягає в тому, що гіпертиреоз дуже добре вивчений і лікуватися. Ветеринарні фахівці розробили ряд тактик, що дозволяють контролювати захворювання.

Гіпертиреоз відрізняється збільшенням в обсязі щитовидки і виробленням великої кількості гормональних речовин. Володар, особливо літньої кішки, зобов’язаний знати, які початкові ознаки гіпертиреозу існують, для того щоб вчасно вжити заходів щодо ліквідації допустимих наслідків.

Початкові ознаки гіпертиреозу у кішок

  1. Перша ознака-збільшення апетиту. Більшість власників радіють, коли їх кішка починає більше їсти. Адже хороший апетит часто ототожнюється з прекрасним здоров’ям. В даному випадку, все абсолютно навпаки. Збільшення апетиту може вказувати на розвиток гіпертиреозу. Відомо, що гормони щитовидки впливають на процеси обміну. Надмірне вироблення тиреоїдних гормонів призводить до підвищення апетиту. Кішка регулярно відчуває почуття голоду. При цьому у тварини відзначаються порушення в роботі травного тракту, відзначаючись проносами або навіть блювотою.
  2. Схуднення-друга ознака, який на тлі хорошого апетиту вказує на розвиток гіпертиреозу. Тироксин і трийодтиронін – основні гормони, що продукуються щитовидною залозою, життєво потрібні для кошенят і молодих кішок в період активного росту і розвитку. У дорослих же кішок, а тим більше літніх, посилення енергетичного, вуглеводного, протеїнового і обміну жирів призводить до великих порушень. Основним вважається-накопичення отруйних речовин, що з’явилися в результаті нормального процесу метаболізму. Печінка і нирки не встигають процідити кров від кетонових тіл і азотистих продуктів обміну. Це призводить до небезпечних наслідків. Крім того, в процесі дуже міцного речовинного обміну, в організмі кішки зростає необхідність в глюкозі, так як вона активно витрачається. Тут вже з’являються небезпеки розвитку цукрового діабет, який, на превеликий жаль, неможливо лікувати повністю. Гіпертиреоз виявляється основою перевантаження серця і ниркових структур. Ветеринарні експерти радять при появі 2-ух ключових симптомів, що суперечать один одному-поліфагія (дуже високий апетит) і схуднення у кішки, звертатися за допомогою. Все це може перерости в затяжну недостатність нирок і проблеми зі збудливістю центральної нервової системи.
  3. Зміна поведінки-дуже часто, гіперфункція щитовидки у домашнього вихованця, призводить до зміни в поведінці. Коли то спокійне і розмірене тварина, стає гіперактивним, безмірно дратівливим, а іноді і агресивним. Хвора тварина може без причини нявкати. Важливо не пускати на самоплив такі ж прояви, так як це може вказувати на розвиток не тільки гіпертиреозу, але і ряд інших небезпечних патологій. Тиреотоксикоз, а саме стан це розвивається при гіперфункції ендокринної залози, провокує розвиток ряду нейропсихічних порушень. Кішка може бути не тільки сильно збудливою, але і навпаки, впадати в депресивні стани, не виключено розвиток надмірної тривожності. У запущених випадках діагностуються коматозні стани.
  4. Відсутність догляду за собою – через сильну слабкість, яку відчуває літня тварина на тлі гіпертиреозу, воно припиняє нормально доглядати за собою. Будь-яка фізнагрузка для кішки, хворий гіпертиреозів в тягар. У подібних улюбленців зустрічається загальна загальмованість і сонливість. Більш того, старі тварини не завжди здатні нормально виконувати процедури гігієни, а порушення в роботі організму на тлі гіперфункції щитовидки, провокують також і проблеми в стані покриву шкіри, що погано проявляється на зовнішньому вигляді.
  5. Зміна голосу-господарі кішок з гіпертиреозом, відзначають, що на тлі захворювання тембр голосу тварини зазнає змін. Він стає більш грубим і глухим. Причиною тому служить потовщення голосових зв’язок, збільшення в обсязі і наявність набряклості мови.

Відсутність своєчасної допомоги при розвитку гіпертиреозу, призводить до трагічних результатів, аж до смертельного результату. Порушення практичного значення важливого ендокринного органу, призводить до збоїв в роботі всього організму, впливаючи на кожну клітину.

Ускладненнями гіпертиреозу є порушення в роботі серця і судин. Проблеми в функціях міокарда і судинами починають з’являтися досить рано, ще до того часу, поки кішка почне активно втрачати вагу. Серцевий м’яз, під дією гормонів щитовидки, робить набагато більше ударів за хвилину, ніж це потрібно для нормальної прокачування кров’ю всього організму. В результаті, це призводить до потовщення стінок м’яза серця, виходячи з цього внутрішні камери міокарда стають менше в обсязі і ефективність перекачування крові по організму падає.

Крім проблем в міокарді, тварина при гіперфункції щитовидки, починає страждати від дуже високого тиску артерій. З’являються небезпеки гіпертонічних нападів, аж до втрати зору.

Сучасним методом лікування гіпертиреозу у кішок, вважається радіойодтерапія. Дана методика відноситься до найбільш безпечним і успішним. А справа вся в тому, що при впливі радіоактивних йодів в потрібних обраних концентраціях, відбувається відновлення оптимальних функцій залози. В основному, подальшого гормонального лікування не знадобиться. Що дуже важливо, для проведення радіойодтерапії, немає необхідності вводити тварину в стан наркозу.

Одужання у тварини приходить вже після одноразової ін’єкції препарату. У більшості випадків, а це не часто-не більше 2-х% кішок, потрібно ще одне введення. Хорошим моментом лікування вважається і те, що побічні ефекти з’являються дуже і дуже рідко.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , ,
close