Як кішки знімають стрес у людини

Взаємодія з кішками не просто приємне проводження часу. Існує цілий розділ пет-терапії, іменований фелінотерапією.

Даний метод не відноситься до добре вивченим, тому не має доказової бази в класичній медицині. Але доведено, що якщо і не лікувати, то розслабляти у людини кішки цілком можуть.

Вплив кішок на людину

Кішки мають здатність взаємодіяти з температурою і артеріальним тиском людини. Це і визначає той момент, що кішка лягає на конкретне місце у людини – кішки відчувають запалення і присуваються до теплого місця.

Це важко назвати процесом лікування, а ось в психотерапії, кішки дійсно заслуговують на особливу увагу. Більш того, кішки допомагають:

  • Зберігати довше здоровим серце власника. Вчені змогли з’ясувати, що при тісному контакті людини з кішкою ризик розвитку серцевого нападу зменшується на третину. Проведені спостереження дали чіткі докази, що при контакті з кішкою ризик розвитку інфаркту і смертності від нього зменшується на 30%. Зменшуються небезпеки розвитку та інших серцево-судинних патологій. Артеріальний тиск при контакті з кішкою також нормалізується, так як прибираються стреси і тривожні стани.
  • Запобігання та видалення депресивних станів. Домашні вихованці, особливо кішки і собаки, здатні відволікати власного власника від депресивних думок, а саме психологічний стан ставати краще. А справа вся в тому, що в процесі погладжування кішки і спілкування з твариною, відбувається вироблення окситоцину в організмі людини. Це гормон довіри, любові і ніжності, дає можливість зменшувати відчуття напруженості. Вражаюче, але заповнювати енергетикою і позбавляти від негативних думок здатне не тільки спілкування з кішкою, а й перегляд відеороликів за участю пухнастиків.
  • Нормалізація сну. Кішки вважаються досить ефективним і нешкідливим снодійним. В ході опитувань та інших досліджень надійшла інформація, що не тільки загальний сон з твариною, але і знаходження кішки в одній житловій зоні з людиною дає можливість виключити неспокійний стан. Поруч з твариною на фізіологічному рівні людина відчуває безпеку і краще спить. Якщо ж кішка перед тим як лягати спати муркоче, це набагато більше розслабляє і занурює в сон. Єдине, про що потрібно завжди пам’ятати – кішки нічні тварини, тому пік їх активності приходить в сутінки.
  • Видалення самотності. Якщо є в будинку кішка, людина автоматично не може відчувати себе самотньо. Чуттєва підтримка, яку надає тварина, дає можливість людині відчувати себе дійсно необхідним. Компаньйонами вважаються собаки, але мало хто знає, що відмінні компаньйони і кішки, так як вони високо соціальні тварини. Вони пам’ятають доброту і турботу по відношенню до себе і можуть відповідати взаємністю, піклуючись про власного господаря, якщо наприклад, він не добре себе почуває або хворий.
  • Фортеця кісток. Кішки роблять гарний вплив не тільки на психіку. Довели в ході ряду експериментів, що кішки зміцнюють кістки і стимулюють їх зростання. Основою подібного ефекту виступає вібрація при котячому бурчанні. Це як би лікування ультразвуковими хвилями на частоті 25-150Гц. Такі частоти прекрасно допомагають впоратися зі зрощенням переломів, знімаючи відчуття болю і відновлюючи функціональність сухожиль. Котяче мурчання дає можливість поліпшити тиск, биття серця і пульс.

Як кішки знімають стрес

Також необхідно пам’ятати про ефект плацебо. Вважається, що кішки здатні по-справжньому лікувати хвороби. Ця думка не має під собою наукового доказу. Вважається, що кішки мають здатність поглинати погану енергію, харчуючись нею. Однак ця заява не має під собою наукових доказів.

Але стрес тварини дійсно можуть прибирати. Основу котячого» магнетизму » складають вібрації котячого бурчання. Людський організм сприймає вібрації тіла тварини, що призводить до активізації регенерації. Кішка власним муркотінням запускає процеси відновлення пошкоджених тканин.

Також має велике значення і тепловий вплив. Невелика жива грілка, дає можливість розслабитися і позбавиться від стресу. В середньому температура тіла дорослої кішки становить 38-39 градусів, тоді як у людини показники коливаються в межах 36.6. Тварина здається гарячим, таким чином розслабляючи напружені м’язи і зв’язки.

Потужним генератором низькочастотних струмів вважається і шерсть кішки. В процесі погладжувань вовни відбувається вироблення електрики виникає в результаті тертя, що впливає як відновлення клітинному рівні.

Ну і, зрозуміло, потрібно пам’ятати про емоції. Домашні вихованці завжди приносять радість, відчувають зміни в настрої власного власника. Секрет високої чутливості представників сімейства котячих ховається в спеціальному вомероназальному органі. За допомогою даної конструкції кішка прекрасно розрізняє по запаху виплеск гормонів радості або страху.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , , ,
close