Задишка у кішки

Виникнення дихання у кішки з відкритим ротом, що супроводжується частими зітханнями і видихами, називається задишкою. Пов’язана задишка з різким недоліком надходить кисню в організм, що провокує гіпоксію мозку.

У ветеринарії, як і в людській медицині, є кілька видів задишки – спровокована фізіологічними факторами і патологічними зміною. Задишка фізіологічного типу вважається оборотним станом і в основному, не вимагає втручання лікаря. Якщо ж задишка з’являється на тлі серйозного захворювання, то вона потребує лікування, що дозволяє видалити вирішальний фактор.

Важливо пам’ятати, що з’явилася у кішки задишку не потрібно ігнорувати і важливо поставитися до цього виникнення серйозно. Часті вдихи і видихи – говорить про порушення в роботі організму, іноді загрожують здоров’ю і навіть життю тварини.

Види задишки

Визначити, що кішка страждає від задишки, можна.

Важливими ознаками вважаються:

 • поява нестандартних свистячих і хрипких звуків;
 • кішка вистачає повітря з відкритим ротом, але видих відбувається не повністю;
 • тварина приймає не специфічну (вимушену) позу, намагається лягти, але починає задихатися;
 • дихання виконується не природним для кішки чином-через рот (це провокує блідість слизових оболонок порожнини рота і її сухість), відзначається ціанотичність.

Залежно від захворювання, яке спровокувало задишку, є кілька варіантів:

 • рідкісне дихання-брадипное. Такий вид з’являється при недостатності практичних особливостей конкретних центрів, розташованих в головному мозку;
 • часте дихання-тахіпное, відрізняється неглибокими вдихами і видихами, що з’являються при патологічних станах крові і гарячкових станах.

Фаза задишки також має власну визначеність, так виділяють:

 • інспірація-важкий вдих і звичайний видих;
 • експірація-важкий видих і звичайний вдих;
 • змішана задишка-відрізняється важкими вдихом і видихом.

Задишка викликана фізіологічно

Фізіологічний тип задишки у кішок розвивається в результаті нормальних процесів діяльності і для її усунення немає необхідності проводити спеціальне лікування. Задишка, що з’являється при стресових факторах або ж неблагополучних умовах, самостійно пропадає, а дихання кішки повертається до норми.

Головними причинами розвитку фізіологічної задишки у домашніх кішок вважаються:

 1. Стреси і психоемоційні навантаження. Задишка розвивається на тлі секреції надмірної кількості гормону – адреналіну, в системний кровотік. Цей гормон провокує посилену роботу міокарда. На цьому тлі сильно збільшується необхідність до кисню і для заповнення його нестачі, тварина посилено і часто дихає, відкриваючи рот.
 2. Стреси організму фізичного типу . Під час активних ігор, швидкого бігу і стрибків, Серцевий м’яз зменшується швидше, а необхідний кисень витрачається швидше. Для заповнення дефіциту тварина починає частіше дихати, ніж коли перебувати в стані спокою. Аналогічна реакція організму зустрічається і під час перегріву організму.
 3. Пошкодження грудної клітини . Якщо тварина зламало ребра в результаті механічної травми, воно відчуває біль, зі свого боку провокуючи стан стресу. Кішка на тлі відчуттів болю починає дихати часто і поверхнево, відкриваючи пащу. В даних випадках не потрібно зволікати і важливо звернутися до ветеринарної клініки за професійною допомогою.

Фізіологічно обумовлена задишка має ряд відмінних ознак. Будь-господар зобов’язаний знати, які симптоми властиві для фізіологічної задишки, щоб надалі вчасно відрізнити її від патологічної. Так, ознаками фізіологічної задишки вважаються:

 1. Полідипсія (сильна спрага) – кішка багато п’є води після активних навантажень фізичного плану, стрибків і бігу, як тільки грала, а ще сильно дихає;
 2. Хвилювання-кішка може обурюватися явне хвилювання, зіниці розширені, а дихання збите (ознака стресу, можливо тварина тікало від розлюченого противника); – під час перегріву під прямими променями сонця, кішка намагається знайти прохолодне місце і здається млявою, дихає дуже часто і поверхово.

Патологічна задишка

Патологічний тип задишки у кішок не рахується самостійним захворюванням. Це всього один з видимих ознак порушень в одній з систем організму. Підставою для звернення до ветеринара вважається поява проблем з диханням у кішки на постійній основі і не пов’язаних з фізіологічними факторами (постійна активність, спекотна погода, вагітність).

В умовах ветеринарної оздоровчі центри тварині будуть проведені всі необхідні діагностичні заходи, що дозволяють встановити справжню причину виникнення задишки. В основному, патологічний тип задишки розвивається при порушеннях в роботі органів респіраторного тракту.

При ураженні верхньої частини респіраторного тракту (запалення гайморових пазух, ринітах), виділяється пристойну кількість слизу, що закупорює дихальні шляхи. У більшості випадків, основою задишки стають поліппози, чужі тіла, що застрягли зверху респіраторного тракту.

Крім цього, основою патологічної задишки стають:

 1. З аболеванія нижній частині дихального тракту. Різні ускладнення процесів запалення в легеневих структурах при яких гнійний ексудат збирається в області альвеолярного простору. Це провокує сильне отруєння всього організму, на тлі якого виникає задишка з підвищенням показників температури тіла.
 2. Іншою основою задишки при ураженні нижніх шляхів дихання ставати астма. Бронхіальна астма вважається індивідуальним видом патології легенів, що супроводжується сильними нападами задишки.
 3. Захворювання міокарда і судин . Задишку провокує і гіпертрофічна форма кардіоміопатії кішок. Патологічний процес відрізняється порушенням загального кровотоку через потовщення стінок міокарда. На тлі цього розвивається гіпоксія – кисневе голодування. Особлива небезпека гіпертрофічної кардіоміопатії — не вираженість симптомів і як наслідок, пізніше початок терапії. Якщо кішка, яка не має ожиріння, складно дихає навіть після невеликих навантажень фізичного плану, варто запідозрити порушення в роботі серця і звернутися до ветеринарної клініки.
 4. Патологія головного мозку . Рідкісне утруднене дихання-брадипное, говорить про злоякісне новоутворення, що вражає центральну нервову систему, а якщо точніше, певний відділ мозку, який регулює акт дихання. Крім задишки у кішки при патологіях центральної нервової системи виникає нетривка, боязка ХОДА, виверження шлункового вмісту і виражені запаморочення.
 5. Патології органів кровотворення. Порушення в акті дихання і задишку провокують такі небезпечні стану як залізодефіцитна анемія в запущеній стадії. Різка нестача гемоглобіну призводить до млявості і апатичності кішки, вона ставати сонливою, а кінцівки прохолодними.

Дуже часто основою задишки ставати гіподинамія і ожиріння. Якщо кішка страждає від надмірної ваги, то крім інших проблем у тварини відзначається задишка через нестачу кисню в тканинах і клітинах організму.

Після звернення до ветеринарної лікарні тварині проводитися ретельне обстеження. Головними критеріями для постановки діагнозу, що викликав задишку у пацієнта, вважаються:

 • загальний клінічний огляд, який в себе включає аускультацію для прослуховування серцевого ритму і акту дихання;
 • рентген в області органів грудної клітини;
 • електрокардіограма;
 • магнітно-резонансна або томографія за допомогою комп‘ютера;
 • загальний клінічний аналіз крові.

В результаті проведення лабораторних досліджень, доктор призначає лікування, основним завданням якого вважається видалення фактора, що спровокував задишку. Використовуються методики, котоорие дозволяють стабілізувати стан пацієнта-кисневі маски або ж приміщення тварини в кисневу камеру. При небезпечних станах, що загрожують життю хворої тварини, проходить штучна вентиляція легенів.

Патологічні процеси в респіраторному тракті припускають використання медикаментозних засобів бронхолитического і протизапальної дії. Небезпечні стану кішки вимагають госпіталізації. Діагностований чужий предмет в респіраторних шляхах вимагає термінового вилучення, а для зняття набряклих станів вводяться сечогінні засоби. Можливо проведення інтубації, виконуваної під загальною анестезією.

Приступ бронхіальної астми купируют негайно шляхом введення гормональних речовин-кортикостероїдів. Також паралельно вводяться бронхорасширяющие медикаментозні засоби для полегшення дихання. Патології судинно-серцевої системи, що спровокували задишку у кішки, лікуються шляхом введення бета-блокаторів, а ще діуретиків, які допомагають швидкому виведенню рідини з організму.

Пошкодження центральної нервової системи лікувати не дуже просто. Пухлинні процеси, виявлені в головному мозку, лікують в залежності від стадії і злоякісності. В основному, лікування полягає в призначенні хіміотерапії і опроміненні. Травми механічного характеру, що ушкоджують цілісність грудної клітини, вимагають виводячи повітря, що проникнув в область грудного відділу. У більшості випадків, проводитися дренажування.

Заходи профілактики, що дозволяють не допустити патологічну задишку у кішки, зводяться до виконання декількох правил.

Серед них основними є – збалансованість раціону харчування (необхідний вміст протеїнових, вітамінних, жирових і мінеральних елементів).

Важливо стежити за тим, щоб тварина влітку не знаходилося під відкритими променями сонця, таким чином запобігаючи перегрів. У вихованця завжди повинен бути доступ до чистої і свіжої питної води. Уважний володар кішки повинен відзначати будь-які зміни в стані вихованки і в разі нездоров’я звертатися до ветлікаря.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, ,
close