Вибір бу шин для автомобіля

В основному, хороша гума служить і довше даного періоду, однак при його перевищенні вже важко гарантувати збереження силового каркаса, який може підвести в складній ситуації на дорозі. Якщо мова йде про покупку комплекту вживаних коліс однієї і такої ж моделі, то дати випуску на них повинні або збігатися, або мінімально відрізнятися. В іншому випадку можна мати впевненість, що частина комплекту докуповувалася під час експлуатації. Найімовірніше, через вихід з ладу частини покришок.

Таке відкриття повинно або змусити відмовитися від певного «лота», або збільшити увагу в пошуках на колесах слідів пошкоджень і ремонтів. Напевно, не варто навіть згадувати, що шини з грижею або виліз на поверхню кордом як правило не потрібно купувати. А ось латка-інша на внутрішній частині шини-цілком нормально, і на її надійність не впливає. Крім випадку, коли латка займає більше третини ширини покришки. Це означає, що пошкодження було значним і міцність виробу серйозно порушена. Сліди зварювання гуми як на внутрішній стороні, так і на боковинах зовнішньої частини також кричать про важкі «травми» в минулому, з яких шина вийшла зі здоровою втратою міцності. Застиглі патьоки герметика на поверхні всередині — однозначна причина відмовитися від придбання колеса. Існує дуже висока ймовірність, що його вже неможливо відбалансувати.

Що необхідно запитати у продавця перед придбанням бу шин

Перед тим як придбати шини бу, задайте продавцю наступні питання:

  • Причина продажу. Дуже часто у продажу можна зустріти цілком хороші (зовні) шини. А продають їх завдяки наявності прихованих недоліків. Звичайно, застосовувати такі шини може бути небезпечно.
  • Вік покришок. На будь-якій шині виробники вказують дату їх випуску. Дата повинна збігатися на всіх шинах з комплекту. Якщо дати не збігаються, значить, шини застосовувалися на різних автомобілях. Виходячи з цього вони будуть мати саму різну ступінь зносу. Купувати такі шини-гроші на вітер, так як довго вони не будуть служити.
  • Чи був ремонт. Прекрасним варіантом виявляться шини, які не ремонтувалися. Також дозволяється шина після проколу. Але при будь-яких обставинах потрібна діагностика. Якщо ж шина була відновлена після ремонту бічного порізу, то від придбання подібних шин краще відмовитися, так як для подальшої звичайної експлуатації вона не придатна.
  • Вартість і ступінь зносу. Якщо шини зношені більш ніж на 50%, то розумніше в подібному випадку буде придбати не дорогі, але нові шини.
  • Знос шин

Проте, шинники кажуть, що не дуже і важливий рік випуску і вік гуми, як пробіг. Іншими словами час з моменту установки на автомобіль. З’ясувати Пробіг шин легко-заміряйте висоту протектора. Якщо для літніх покришок мінімально допустима глибина малюнка становить 1,6 мм, то для зимових і всесезонних повинна бути вище 4 мм.проте, не обмежуйтеся значенням запасу протектора. З’ясуйте стан гуми і наявність у неї пошкоджень, детальніше дивіться на сайті https://by-shyna.com.

Глибина протектора нової зимової гуми 8-10 мм. При зношуванні 50%, вище якого брати б/у зимові шини не варто, вона становить 6-7 мм Менше — недоцільно.

Краще відмовитися від придбання б/у шин для зими, якщо при зоровому огляді на поверхні або внутрішньої частини виявилися здуття, порізи, а ще розриви, розтріскування і розшарування матеріалу. Розвертайтеся і йдіть, якщо з неї стирчать гвинти, цвяхи та інші сторонні предмети. При огляді шипованих б / у шин для зими оцініть, скільки шипів не вистачає. Якщо минулий господар втратив частину, то шанси, що інші протримаються, — невеликі.

Шина з забитим як потрібно проколом на протекторі ще послужить, але такий дефект — привід для торгу. А ось колеса з відремонтованою боковиною-кіт у мішку.

І на останок. Якщо відчуваєте, що досвіду, знань, здібностей і рішучості в питанні » Як підібрати б / у зимові шини?»не вистачає для самостійного огляду і покупки вживаної гуми, то зверніться для діагностування до знавців в шиномонтаж. Крім зорового огляду дані люди дадуть професійну оцінку стану.

Рекомендації професіоналів

Крім вищевказаних причин, перед придбанням потрібно уважно переглянути покришку. На протекторі з іншого боку не повинно бути ніяких латок. Якщо латка відрізняється великими розмірами, закриває третю частину ширини покришки або їх встановлено 2-3 штуки, робимо висновок про приховування серйозного дефекту.

Часто бічну поверхню виробу прикрашає сильно виділяється грижа (опуклість). Це досить велике пошкодження. Воно може привести до розриву гуми в непередбачений момент.

Підбираючи шину, подивіться уважно на наявність порізів. На вживаних покришках сильні порізи часто виявляються на боковинах. Вони стають каталізатором високого зносу, можливості подальшого використання. На магістралі такі колеса можуть виявитися причиною серйозної аварії зі смертельним результатом.

До великих недоліків бу шин відноситься наявність на боковинах різних маленьких тріщин. У разі сильно вираженого тріщини поверхні (легко визначається при зоровому огляді), від подібних покришок необхідно відмовитися. Маленькі тріщини з’являються на поверхні коліс через неправильне зберігання, а ще довгої відсутності експлуатації.

Підбираючи покришку бу варто передбачити вік вироби. Автомобільний ринок пропонує до реалізації великий асортимент покришок, емітованих в різний час. Щоб не помилитися з вибором, варто звернути власну увагу на такі моменти:

Якщо знос протектора шин перевищує 50%, абсолютно заборонено купувати подібні вироби. Для визначення зносу, необхідно взяти монету (один рубль), вставити в канавку протектора. Якщо він входить на глибину більше третини величини канавки, значить знос занадто великий. Деякі світові виробники покришок на поверхні збоку маркують цифрами значення стертості. Зменшене значення такої цифри говорить про знос залишився протектора.Природно, купувати гуму з абсолютно стертим протектором, коли видно корд, немає ніякого сенсу. Подивіться, наскільки чітко видно протекторний малюнок. Нові технології надають можливість недобросовісним продавцям самостійно нарізати малюнок. На подібних колесах відсутній Індикатор зносу. На відміну від нарізаного, протекторний малюнок нормальної шини, після експлуатації, завжди виглядає нерівним, негарним. Знос не буває однаковим.Позначки:, , , , ,
close