10 способів, як знайти друзів у будь-якому віці

Що робити, якщо немає друзів? Знайти друзів можна серед знайомих, у соціальних мережах і застосунках для знайомств, у групах за інтересами, у коворкінгу, на заходах і прогулянках. Обзавестися друзями допоможе робота над закритістю і скромністю, відкритість до нових знайомств, щирість і чесність у спілкуванні з новими людьми.

Придивіться до знайомих

Пошук друзів необов’язково починати з нуля. Придивіться до приятелів, знайомих, сусідів. Подумайте, хто з колег здається цікавим співрозмовником. Якщо в колі знайомих є людина, яка поділяє ваші інтереси або викликає бажання поспілкуватися тет-а-тет, запросіть її на каву.

Як радить клінічний психолог Майя Боргета, спочатку поясніть, що хотіли б знайти друзів і поспілкуватися в неформальній обстановці. Не тисніть на людину і не починайте із запрошення на вечерю або в гості. Це може здатися дивним і відштовхне потенційного друга. Не квапте події.

Приєднайтеся до групи

Як знайти друзів після 50 років? Вийдіть із дому і займіться справами, які дадуть вам змогу познайомитися з місцевими жителями. Станьте волонтером, приєднайтеся до клубу рукоділля, читання, кулінарії — будь-якої групи, що відповідає вашим інтересом. Не соромтеся відвідувати зустрічі для людей 50+. Пам’ятайте, що завжди краще особисто відвідати кілька зустрічей і вибрати підходящий варіант, ніж довіритися чужій думці або власному скептицизму.

Не зациклюйтеся на пошуку друзів свого віку. Різниця в роках не заважає комфортному спілкуванню і дружнім стосункам.

Гуляйте та відвідуйте заходи

Ви можете робити цікаві речі й одночасно знаходити друзів. Вирушайте в похід, відвідайте музей або досліджуйте іншу частину свого міста. Вихід з дому зазвичай допомагає почуватися краще і відкриває можливості для знайомств. Усілякі виставки, ярмарки, кав’ярні — місця, де багато людей налаштовані на бесіду і знайомство.

Якщо відвідування заходів без компанії дається нелегко, встановіть для себе графік. Однієї вилазки на тиждень достатньо, щоб розширити коло спілкування й отримати нові враження.

Працюйте в коворкінгу

Людям, які працюють дистанційно або пенсіонерам корисно виходити з дому. Крім прогулянок і відвідування кафе, знайдіть комфортний коворкінг і відвідуйте його кілька разів на тиждень. Простір, у якому перебувають люди різних професій та інтересів, напевно принесе кілька захопливих знайомств.

Коворкінг — це не тільки робота, а й перерви на обід, кава, свіже повітря. Знайомства в такій обстановці природні та приємні, а значить запросто можуть перерости в дружбу.

Спілкуйтеся в соцмережах

Як знайти друзів в інтернеті? Спілкування в соцмережах — універсальний спосіб завести знайомство для людей будь-якого віку. Мета соціальних мереж — об’єднати людей незалежно від місця проживання, віку, статі.

Обирайте групи та особистостей, які цікаві, коментуйте пости та читайте чужі коментарі. Це простий спосіб почати бесіду онлайн і подружитися. Робіть пости на власній сторінці, щоб додати кілька штрихів до свого портрета.

Як знайти друзів підлітку? Тінейджери з легкістю спілкуються в соцмережах, іграх і додатках. Це найпростіший спосіб подружитися з тими, хто на одній хвилі з тобою. Друзів можна знайти в секціях, гуртках, на курсах. Концерти, фестивалі, барахолки та інші івенти — безмежний простір для знайомств і пошуку нових друзів.

Користуйтеся додатками для знайомств

Додатки для знайомств слугують не тільки для побачень і романтики, а й для пошуку друзів. Вкажіть, що хочете знайти друга, опишіть свої інтереси і подивіться, хто з користувачів здається цікавим. Не соромтеся почати бесіду першим, проявіть інтерес за допомогою стікера, смайла, привітання і дайте знайомству шанс на розвиток.

Як знайти іноземних друзів? Це можна зробити за допомогою соціальних мереж і міжнародних додатків для знайомств. Спілкування онлайн дозволяє уникнути кордонів, а онлайн-перекладач дає широкі можливості для дружби з іноземцями.

Почніть розмову першим

Часто скромність, замкнутість, страх здатися нав’язливим заважає подружитися. Магістр психології Арлін Кункік нагадує, що інтроверти теж хочуть і можуть дружити, але не завжди мають способи першими почати знайомство. Людина, яка мовчить і тримається усамітнено, необов’язково зла і недружелюбна.

Щоб дізнатися, хто перед вами і чи хоче вона спілкуватися, потрібно заговорити. Не соромтеся стати ініціатором бесіди. Кількох хвилин спілкування буде достатньо, щоб зрозуміти, чи хоче людина продовжувати діалог.

Попросіть контактну інформацію

Це можна зробити після уроку, наприкінці заходу, заняття. Не варто починати знайомство з прохання про контактну інформацію. Краще зробити це по завершенні діалогу.

Іноді може здатися, що занадто рано просити контакти, але не чекайте вічно, інакше цього може ніколи не статися. Пам’ятайте, що зовсім не обов’язково просити номер телефону. Досить обмінятися сторінками в соцмережах, щоб отримати більше інформації та вирішити, чи варто продовжувати спілкування. Крім того, для багатьох краще месенджери, ніж голосове спілкування.

Будьте відкриті та чесні

Не замислюйтеся над процесом знайомства. Замість того щоб турбуватися, що вас відкинуть, або думати, що ви недостатньо веселі та цікаві, просто спілкуйтеся. Розмова з новою людиною ні до чого не зобов’язує, її можна завершити в будь-який момент. За взаємного бажання звичайна балаканина може перерости в дружні стосунки.

Будьте відкриті для знайомства з новими людьми та отримання нового досвіду, радить лайф-коуч Шеррі Гордон . Люди, яких зустрічаєте, можуть відрізнятися від вас, але це не означає, що вони нудні. Дізнайтеся, що робить їх тими, хто вони є, а не засуджуйте їх.

Попрацюйте над тривожністю та скромністю

Якщо скромність і переживання з приводу знайомства заважають завести друзів, зверніться по допомогу до фахівця. Це може бути особиста або групова терапія, група підтримки та інші формати роботи. Іноді впоратися з проблемою самостійно буває складно, а допомога психолога відкриває нові перспективи. Підтримку в подібних випадках можна знайти і в онлайн-групах. Виберіть зручний формат і постарайтеся подолати перешкоди на шляху до дружби.

Після встановлення кількох контактів важливо залишатися на зв’язку. Дружба вимагає регулярної уваги та часу. Не забувайте запитати, як справи у нового друга і розповісти про себе.

У будь-якому віці можна знайти хороших друзів. Частіше виходьте з дому, відвідуйте різні заходи, ходіть у кафе і просто гуляйте. Будьте активними в соцмережах і використовуйте додатки для знайомств. Не шукайте ідеальної людини, а просто будьте собою і спілкуйтеся з різними людьми.

Позначки:, , , , , ,
close