Вираховуємо одразу: як поводяться токсичні люди в перший день знайомства

Як проявляє себе токсична людина? Психологиня Дженніфер Казарелла, авторка блогу про особистісний ріст Марісса та онлайн-журнали Red і WebMD пишуть, що токсична людина постійно вимагає уваги, драматизує, злиться, нав’язує свій погляд, видає себе за жертву, маніпулює оточуючими, конкурує та проявляє песимізм.

Потребують уваги

Помічали, що є люди, яким завжди що-небудь потрібно? Вони постійно телефонують, надсилають текстові повідомлення або навіть з’являються без попередження біля дверей. Їм завжди потрібна увага та емоційна підтримка, але вони ніколи не підтримають у відповідь.

Вони забирають усе, що є, не віддаючи нічого натомість, пише видання WebMD. У них підвищений рівень егоїзму і є нав’язлива необхідність продемонструвати власну велич, щоб самоствердитися.

Драматизують

Токсичні люди досягають успіху в драматичних ситуаціях. Вони розпалюють емоції і створюють конфлікт. Вони люблять підлити масла у вогонь і подивитися, чим це обернеться. Люди часто токсичні, тому що вони не зацікавлені, щоб стосунки були стабільними і здоровими, пояснює докторка Дженніфер Казарелла . У перші дні, коли ще не надто близькі з токсичною людиною, драматизм може проявлятися в плітках і розповідях про інших людей.

Маніпулюють оточуючими

У перший день знайомства люди ще не можуть собі дозволити маніпулювати тим, кого запросили на побачення. Але зверніть увагу на те, як вони поводяться зі сторонніми — перехожими, офіціантами, продавцями. Це завжди грубість, осуд, несправедливі вимоги. Згадайте знамениту кінопару з фільму «Щоденник пам’яті» (2004). Ной (Раян Гослін) влаштував шоу для Еллі (Рейчел Макадамс): він погрожував, що зістрибне з колеса огляду, якщо вона йому відмовить.

Представляються жертвами

Токсичні люди завжди стають жертвами. Неважливо, яка ситуація і хто винен, вони завжди знайдуть спосіб перекрутити те, що відбувається, так, щоб виглядати жертвою, пише Марісса . Це дає їм відчуття влади та контролю над іншими людьми, а також допомагає мати гарний вигляд, принаймні в їхній свідомості. Звісно, непорозуміння трапляються постійно, але коли людина весь час намагається звалити 100% провини на іншу сторону, одразу стає зрозуміло, що щось не так.

Конкурують

Для токсичної людини конкуренцію становить навіть партнер. Тому вона постійно робить так, щоб принизити іншого і довести свою перевагу. Це може проявлятися в глузуваннях, гніві, натяках на неправильні дії і навіть відвертому приниженні. Успіхи близьких завжди під сумнівом, їхніх досягнень не визнають, вважаючи нікчемними і дурними.

Які фрази видають токсичну людину? «Нісенітниця, ось я колись…», «Це ще нічого, а в мене було ще гірше», «Ось так пощастило тобі! А я всього домігся сам» — ці фрази можна почути навіть на першому побаченні з токсичною людиною.

Проявляють песимізм

У перший же день знайомства токсична людина напевно розповість, як все навколо погано. Крім неї самої, звісно, яка прикрашає цей світ своєю креативністю та інтелектом. На вулиці огидна погода, опинилися в поганому кафе з невмілим офіціантом, а бариста і зовсім варить помиї, а не каву.

На тлі всього цього людина може робити співрозмовнику компліменти і захоплюватися його розповідями, але не пропустіть важливий знак повз вуха, радить онлайн-журнал Red . Негативне ставлення до всього — нездорове світосприйняття.

Зляться

Гнів — це нормальна емоція, яку час від часу відчувають багато людей. Однак постійна злість, яка часто проявляється без приводу, виснажує. Це змушує партнера почуватися недостатньо хорошим, відчувати почуття провини за те, що інша людина постійно зла.

Можна навіть перейнятися емоціями і підтримати токсичну людину, але після зустрічі напевно відчуєте себе виснаженим і обдуреним. Волтер Кін (Крістоф Вальц) у фільмі «Великі очі» (2014) постійно злиться на свою талановиту дружину та змушує її відчувати провину за обдарованість.

Не слухають співрозмовника

На першому побаченні токсики старанно роблять вигляд, що слухають і чують співрозмовника. Роблять зацікавлений вигляд і кивають, але насправді половину слів пропускають повз вуха або чіпляються за уривки фраз. Якщо вони перебивають і намагаються знайти спосіб повернути розмову до себе і свого життя, ігнорують слова співрозмовника, то це той самий дзвіночок.

Навряд чи ця людина вважає себе рівною тій, з ким веде бесіду. Найімовірніше, вона бачить перед собою банальну, нещасну і слабку людину, яка страшенно потребує її заступництва.

Нав’язують свої погляди

Токсичні люди можуть спробувати нав’язати свої переконання. Їм подобається насильно втягувати людей у суперечки про політику, релігію або інші чутливі теми. Або вони можуть підштовхнути людину до втручання в речі, які її не влаштовують. Вони вважають своїм обов’язком навчати і виховувати друга, партнера, чоловіка, стають покровителями. Якщо з ним не погоджуються або просять їх припинити, потрапляють у розряд поганих людей, стають ворогом. З їхньою точкою зору завжди потрібно погоджуватися, і то не факт, що зможете догодити.

Надалі токсичні люди починають активніше маніпулювати, застосовувати прийоми газлайтингу, змушують сумніватися в реальності. Вони прагнуть тотального контролю і хочуть знати, чим займається їхній партнер, а головне — з ким. Не поважають кордони і не підтримують. Зверніть увагу на ознаки токсичної людини в перші дні знайомства і зробіть вибір, який вам підходить.

Позначки:, , , , , , , , ,
close