5 причин розвитку післяпологової еклампсії у собак

Післяпологова еклампсія-своєрідне загальний стан здоров’я гострого типу, спровоковане падінням рівня кальцію в кров’яному руслі до критичних значень.

Кальцій вважається найважливішим структурним елементом кісткових структур, корисний для регуляції процесів скорочення в м’язах і навіть в міокарді, тому неврівноваженість елемента, загрожує хорошій роботі важливих функцій організму.

1. Проблеми в роботі ендокринної системи

Справжніх причин, що провокують розвиток післяпологової еклампсії у вихованців проживають в будинку, в ветеринарії не виявлено. Сприяючим аргументом виступають проблеми у функціонуванні ендокринної системи.

У період виношування самкою цуценят відбувається фізіологічна втрата кальцію організмом суки. А справа вся в тому, що кальцій корисний для формування кісткових структур маленьких цуценят, а ще бере активну участь в обмінних процесах. Кальцій-важлива частина молока, що виробляється організмом самки для вигодовування малюків.

Досвідчені заводчики і ветеринарні лікарі знають, що в період виношування цуценят і лактації у суки, кількість кальцію надходить з їжею, має бути пропорційно збільшено.

Еклампсія може бути спровокована проблемами в роботі залоз внутрішньої секреції. Особливо впливають на різку втрату кальцію організмом порушення у функціонуванні паращитовидної і щитовидної залоз. В результаті гіперфункції або ж навпаки, зниження вироблення гормонів щитовидною залозою, порушується кальцієвий обмін.

Руйнівно впливає і на процеси обміну подібне захворювання, як цукровий діабет. Системна патологія впливає на весь організм в загальному, порушуючи кальцієвий обмін і викликаючи відмінні скорочення в м’язах.

2. Порушення режиму і раціону харчування

Велике значення в процесі розвитку післяпологової еклампсії має порушення режиму харчування і збалансованість харчування. Корми з низьким вмістом кальцію неможуть компенсувати поклади організму при дуже високих розтратах. Згодом це призводить до великих порушень.

Готові корми супер-преміум якості заповнюють потреби організму самки в непростий період. Корм на новий змінюють нечасто. У більшості випадків, ветеринарний фахівець рекомендує розширити порцію корму для вагітної самки або ж перевести її на раціон для цуценят. Такі корми містять високу енергетичну цінність і насичені всіма необхідними мінерально-вітамінними комплексами.

При годуванні натуральними кормами визначити норму кальцію набагато проблематичніше. Проконсультувавшись з професіоналом, можна підібрати добавки з вітамінами або мінералами для заповнення втрат.

3. Проблеми в травному тракті

Через те що, що післяпологова еклампсія пов’язана безпосередньо зі зниженням рівня кальцію в кров’яному руслі, основою патологічного процесу як правило виступає порушення в роботі кишково-шлункового тракту. Погано впливають на процес всмоктування і подальшого розподілу мінералу по організму запалення шлунка, підшлункової залози, печінки і жовчного міхура.

Процес всмоктування кальцію, що надходить з раціоном в нормальній кількості, може бути порушений при запальних процесах в стінках кишечника. Має велике значення і наявність гельмінтозів, що зменшують всі процеси абсорбції. Тому важливо, щоб самка перед в’язкою була захищена від глистів і інфекційних хвороб за допомогою вакцинацій.

4. Генетична схильність

Існують породи собак, що володіють генетичною схильністю до розвитку еклампсії. Схильні до появи патології такі породи:

  • той тер’єри;
  • Йоркширські тер’єри;
  • бігль;
  • такса;
  • карликові і середні породи пуделів.

Орієнтовно, основою появи післяпологової еклампсії у маленьких порід собак частіше, ніж у великих родичів, виступає прискорене серцебиття. Збільшення процесів обміну, призводить до виведення кальцію в молоко і різкого дефіциту мікроелемента в організмі.

Негативним моментом виступає той момент, що еклампсія здатна повторяться кожен раз після подальших пологів. Така особливість може передаватися у спадок. У зв’язку з цим, експерти радять викреслювати сук з післяпологовий еклампсією з процесу розведення.

5. Захворювання нирок

Дуже високе виділення кальцію з сечею, може з’являтися при патологіях ниркових структур. Післяпологову еклампсію або ж молочну тетанію, дуже часто супроводжують захворювання нирок. Дуже велике виведення кальцію з крові з сечею, зустрічається при гломерулонефритах і недостатності ниркових структур.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , , ,
close