7 причин розвитку ліпідозу печінки у кішок

Печінка-унікальний орган, виконуючий одночасно кілька ключових функцій. Будь-яке порушення в роботі печінки провокує зміни у всіх системах.

Однією з популярних патологій серед домашніх кішок вважається жирова дистрофія або ліпідоз.

Дуже часто жирову дистрофію діагностують у домашніх кішок з гіподинамією і у які страждають від ожиріння.

В основі патологічного процесу лежить дуже високе накопичення жиру в клітинних структурах органу. При відсутності вчасно призначеного правильного лікування кішка може померти.

1. Довгий голодування

Одним з головних факторів, що призводять до появи серйозної хвороби печінки, виступає довгий голодування.

В основі може лежати інша патологія органів знаходяться всередині, що провокує тварина відмовлятися довгий час від їжі. При голодуванні запускаються компенсаторні механізми і організм активізується застосовувати власні жирові поклади, в бажанні компенсувати енергію. Жир надходить конкретно в печінку, де перетворюється в ліпопротеїди.

Печінка має властивість трансформувати жир в енергію, однак при дуже високому надходженні жирів, гепатоцити припиняють справлятися з власним обов’язком. Жир накопичується в клітинах печінки.

Довгий відмова від їжі у кішки може з’явитися на тлі сильного стресу або емоційного потрясіння. Наприклад, зміна корму, поява в будинку великої кількості гостей, відсутність значний час корму (господар поїхав надовго, залишивши тварину на пару днів без їжі).

Немає апетиту може з’являтися на тлі проблем в роботі нирок. Ліпідоз відрізняється зміною в обмінних процесах, що зі свого боку за собою тягне зменшення рівня таурину в кров’яному руслі і вітаміну К.

2. Отруєння

Будучи дуже великим фільтром організму, печінка виконує ще ряд інших функцій. Високий рівень міцності печінки дає можливість їй регенерувати в разі маленьких пошкоджень. Крім цього у печінки є практичний резерв, що забезпечує органу конкретну захист від поразок. Однак при цьому справжній фільтр схильний до детоксикації і збереженню токсичних речовин. Відбувається це через порушення в процесах метаболізму.

Ліпідоз у кішки може з’явитися при отруєнні гепатотропними отрутами, а ще після прийому деяких медикаментозних засобів.

3. Сильний стрес

Важливу роль у розвитку жирової дистрофії печінки відіграє сильний стрес. Домашні кішки мають дуже високою емоційністю, на відміну від собак, тому будь-який стрес може погано вплинути на роботу органів знаходяться всередині.

Спровокувати стрес у вихованця здатна:

  • різка зміна обстановки;
  • довга поїздка на транспорті без підготовчої підготовки;
  • поява в будинку інших вихованців або людей;
  • різка зміна раціону харчування;
  • гучні і тривалі шуми.

Дуже часто ліпідоз у кішок розвивається як супутня патологія на тлі інших внутрішніх хвороб. Важливо ретельно стежити за будь – якими зміною в стані улюбленця-пригніченість, відчуженість, млявість, відмова від корму або дуже висока слинотеча, блювота або проблеми зі стільцем.

4. Захворювання кишечника

Жирова дистрофія, що розвивається як самостійна патологія, діагностується рідше. У ветеринарній практиці випадки ліпідозу у кішок з’являються на тлі первинних патологічних процесів зустрічаються істотно частіше.

Одним з факторів, що передують появі жирової дистрофії, виступають захворювання кишечника. Запальні процеси, спровоковані інфекційної або незаразної етіологією, призводять до проблем з метаболізмом.

Крім цього, різні захворювання – гастродуоденіти, ентерити і коліти, супроводжуються непритянними відчуттями в області живота у тварини, провокуючи відмову від корму, вибірковий або повний.

При кишкових захворюваннях часто розвиваються розлади стільця, з’являються напади нудоти або блювоти, що провокують зневоднення організму і подальший процес ураження тканин печінки.

5. Рак

Злоякісні нові утворення залучають до процесу весь організм. Уражається не тільки орган, в якому трапилися аномальні зміни, а й інші системи. Основою розвитку ліпідозу печінки у улюбленця може стати злоякісне новоутворення в області кишечника або шлунка. Як і при ураженні печінки, у кішки зникає апетит, з’являється слабкість і відсутність бажання спілкуватися з власним господарем.

Ракові нові утворення можуть локалізуватися в області самої печінки, але розвиваються, зазвичай, в результаті метастазування з інших уражених тканин. Відмітною ознакою проблем з печінкою вважається зміна відтінку помітних слизових оболонок. Відзначається виражена жовтяниця білків очей, а ще інших слизових оболонок. Відбувається це в результаті попадання в системний кровотік великої кількості жовчного пігменту – білірубіну.

6. Захворювання підшлункової залози

Жирова дистрофія — це не просто захворювання. Ліпідоз вважається, по суті, серйозним сигналом організму про розвиток в організмі метаболічних змін. Основою розвитку жирової дистрофії виступають захворювання підшлункової залози. Одним з провокуючих чинників, вважається цукровий діабет у тварини, який знаходиться в стадії декомпенсації. Процеси обміну глюкози в печінкових структурах порушуються, що призводить до появи відкладень жиру в органі. Акумуляція жиру в клітинах печінки дуже часто зустрічається на тлі ожиріння, що призводить до розвитку цукрового діабету 2 типу.

Крім цього порушення ліпідного обміну з подальшим утворенням кетонових тіл також вважається досить частим побічним ефектом від розвитку декомпенсованого цукрового діабету 2 типу.

Захворювання підшлункової залози-екзокринна недостатність, провокує брак ліпотропних речовин. Дуже часто ліпідоз розвивається на тлі не тільки недостатності в роботі підшлункової залози, але також при дискінезії жовчного міхура або ж при утворенні конкрементів в жовчному.

7. Ендокринні патології

В основі патологічного процесу, такого як жирова дистрофія печінки, лежать порушення процесів обміну. Відомо, що активну участь в процесах метаболізму беруть гормональні речовини. Ендокринні патології впливають на рівень апетиту, що призводить до переїдання і ожиріння. Метаболізм в клітинах змінюється, так як гормони впливають і на роботу центральної нервової системи.

Власникам кастрованих кішок і котів, необхідно виділяти велику увагу організації харчування улюбленця.

А справа вся в тому, що небезпеки розвитку ожиріння у тварини після зниження концентрації рівня статевих гормонів в кров’яному руслі стають більше. В подальшому це призведе до великих порушень в метаболізмі, провокуючи не тільки ліпідоз, але і ряд інших патологій, наприклад, цукровий діабет.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , , ,
close