Чи можна годувати кішку сухим і вологим кормом одночасно?

Чи можна годувати кішку сухим і вологим кормом одночасно? - Ветеринар

Не має значення, якої породи у вас кіт, найпоширенішої “звичайної домашньої” або якоїсь більш рідкісної. Під час вибору корму кожен господар перебуває перед непростим вибором: чим годувати власного вихованця?

Чи можна годувати кішку сухим і вологим кормом одночасно? - Ветеринар

Необхідно брати до уваги кілька моментів:

 • особливості породи вашого улюбленця, що корисно для його здоров’я, а що ні;
 • який вік і стать вашого кошеняти або вже дорослого кота, адже надалі, можливо, вона буде приносити потомство або, навпаки, ви стерилізуєте вашого кота;
 • який денний розпорядок у вашій сім’ї, наскільки часто ви буваєте або відсутні вдома і хто з членів сім’ї відповідатиме за тварину;
 • яку грошову суму ви готові віддавати за його раціон.

До того ж, під час вибору харчування тварини необхідно обов’язково отримати консультацію з ветеринаром або хоча б з її колишніми господарями. І ніколи не забувайте, що кішка, як і будь-який хижак, щодня потребує м’яса, це пов’язано і з тим, що організм тварин не може розмежовувати їжу на жирні та амінокислоти.

Чи реальне змішане харчування?

Тепер у продажу виставлено широке розмаїття сухих і вологих кормів для котів. Вони можуть бути економ і еліт-класу, і в себе включати ті чи інші вітамінно-мінеральні добавки. При цьому необхідно брати до уваги, що чим нижча вартість готового корму, тим нижча і його якість.

Певні власники вважають за краще годувати власних вихованців натуральними продуктами.

Саме для власних котів купують на ринку рибу або м’ясні залишки. Є й ті, які намагаються чим побільше змінити раціон власного вихованця, змішуючи різні види кормів.

Необхідно додати ясність у визначення сухого, мокрого і справжнього корму.

 • Сухі корми. До складу сухих кормів входять м’ясні та овочеві залишки, якщо це недорогі корми. Дорогі можуть бути зроблені з цільного м’яса та овочів і містити вітамінно-мінеральні добавки. Основна особливість сухих кормів у тому, що в процесі їхнього виготовлення шматочки продуктів піддаються сушінню, а потім поливаються жиром, щоб надати блиску і ароматного запаху.

У їхньому складі не більше десяти відсотків води, тому вони тривалий час зберігають усі власні якості смаку і властивості. У сухого корму є дві переваги: перша — під час їхнього вживання кішка ніби “чистить зуби”, очищається і зміцнюється емаль зубів. Ще одна перевага — ними дуже зручно користуватися, можна вранці насипати в мисочку велику кількість і лише ввечері додати ще.

Але під час використання сухих кормів у тварини завжди має бути друга миска з чистою і свіжою водою.

 • Вологі корми — це збалансований набір м’яса, овочів і субпродуктів, заправлений соусом або желе, але можуть зустрічатися і у вигляді паштетів. Такий набір продуктів пастеризують і упаковують у поліетиленові пачки або закочують у консерви. Цей вид корму більше схожий на натуральні продукти і зберігати його після розкриття можна один або 2 дні, не більше. Іншим їхнім мінусом вважається те, що вони можуть бути небезпечні для здоров’я вихованців. Коли харчові залишки залишаються між зубами, вони найімовірніше почнуть гнити, до того ж кішки частіше і швидше звикають до того виду корму.
 • Під натуральними кормами розуміють не просто їжу зі столу власників, а насамперед правильний раціон. При складанні правильного щоденного меню необхідно брати до уваги, щоб раціон кішки складався з 70% білків, 20% жирів і 10% вуглеводів. Не можна давати кішкам жирні види м’яса, річкову рибу в сирому вигляді, солодощі та спеції. Також досить важливим є вживання овочів, різних видів каш і продуктів з молока. Що стосується молока, то всупереч загальній думці, молоко давати кішкам не варто, краще кефір або йогурт. І зрозуміло, у другій мисці тварини завжди має бути чиста вода.

Під час вибору кожного варіанту годування тварини їжу краще давати невеликими дозами, щоб кішка не переїдала. І навпаки — стежити, щоб їжа не залишалася в мисці. Залишки їжі можуть закиснути і стати розсадником безлічі шкідливих бактерій і організмів.

Ви можете поєднувати для власного вихованця сухий і вологий корм від одного і того ж виробника — це допускається. При додаванні справжньої їжі потрібно бути уважним і заздалегідь поговорити з експертами. Адже організм кішки, як і будь-якої іншої тварини, по-різному реагує і перетравлює те, що вона їсть. Система травлення звикає переробляти деякі продукти певним чином, і коли тварина з’їдає щось незвичне, то в організмі може з’явитися збій.

Як правильно змішувати корми?

Змішувати різні види їжі необхідно для тих вихованців, у яких низький імунітет або які не починають повніти. Досить добре підійде такий раціон для кошенят не молодше 6-ти місяців. За допомогою сухих кормів можна закріпити щелепи і зуби, а вологі будуть джерелом поживних речовин і наситять тварину.

Щоб правильно поєднувати корми, необхідно чергувати їх два або три рази протягом усього дня. Кількість прийомів їжі залежить від віку і кожного взятого окремо вихованця. Великих особин годують 2 рази на день, кошенят, а ще хворих тварин три або чотири рази на день. Можна підібрати один з обох варіантів годування і щоразу дотримуватися його.

 • Перший варіант. Чергування сухого і мокрого корму два або три рази протягом усього дня залежно від кішки. Наприклад, дорослому коту вранці можна дати вологий корм, а ввечері сухий. Якщо у вас кошеня, то ввечері і вранці давайте вологий корм, вдень і вночі насипайте сухий. І в тому і в іншому випадку обов’язково ставте поруч миску з чистою водою.
 • Другий варіант. 1 день — один вид корму, так зване правило одного дня. Наприклад, вчора ви давали вихованцеві сухий корм, сьогодні можна порадити йому тільки вологий, а на завтра відваріть рибу або приготуйте продукти з молока, потім знову сухий корм і так далі, по колу, не порушуючи порядок.

Якщо тварина відмовляється від того чи іншого виду їжі, покажіть завзятість і трохи наполегливості. Наприклад, якщо вранці ви давали вологий корм, а ввечері вона відмовляється від сухого, спробуйте знову запропонувати сухий корм на ранок наступного дня.

Якщо протягом 2-ох днів у Вас не вийде “переконати” кішку, то краще звернутися за порадою до ветеринарів і поки зупинити експеримент.

Навіть коли ви будете змішувати різні корми одного виробника і однієї якості, це необхідно робити потроху, спостерігаючи за самопочуттям тварини. Якщо ви бачите, що в неї стала бліда шерсть, млява поведінка, тьмяні очі та якісь інші ознаки, то краще зупинити змішувати корми. Ці ознаки свідчать про те, що організм тварини не зміг підлаштуватися під нововведення і краще повернутися до колишнього раціону.

За і проти їх поєднання

Якщо ви все ж таки маєте намір таким чином змінити раціон вашого улюбленця, то необхідно брати до уваги певні моменти:

 • контролювати баланс білків, жирів і вуглеводів;
 • тримати вагу та об’єм кожної порції;
 • тримати часовий інтервал між кожним прийомом їжі, щоб тварина не переїдала і не була голодною;
 • як уже вище говорилося, застосовувати корми від одного виробника і не нижче еліт-класу;
 • не давати одночасно кілька видів їжі, навіть у тому разі, якщо це буде вологий ком і натуральна їжа.
 • вчасно чистити миску тварини, не залишаючи в ній залишки від попередніх продуктів.

У комбінованому харчуванні немає нічого поганого, якщо робити це дуже обережно і щоразу контролювати загальний стан організму тварини. Можна відзначити найочевидніші плюси в такому раціоні.

 • Організм тварини вчиться і звикає переробляти різноманітну їжу. За появи якихось непередбачуваних моментів (наприклад, закінчився ваш звичайний корм, а ви з вашим улюбленцем перебуваєте в гостях у мами й тата в селі), ваша тварина не буде недоїдати;
 • Добре позначається на здоров’ї тварини і запобігає появі різних захворювань, наприклад, сечокам’яної або хвороби кишково-шлункового тракту;
 • При дотриманні подібного режиму ви можете контролювати водний об’єм в організмі тварини, а ще кількість білків, жирів і вітамінів.

Але можна відзначити і низку мінусів і намагатися уникати їх.

 • Якщо невірно розрахувати добовий раціон або кількість прийомів їжі, не контролювати порції, у тварини може бути переїдання.
 • Вологій їжі кішки віддають перевагу більше. При недотриманні харчування є велика ймовірність, що вона не буде їсти сухий корм, а перейде виключно на вологий.
 • У тварини може виникнути алергічна реакція на якийсь з елементів, і буде не легко виявити, на що конкретно. Чим різноманітніше харчування, тим вищий ризик алергічної реакції на один із компонентів харчування.

Деякі майстри вважають, що можна годувати кішку одночасно сухим і вологим кормом.

Якщо ви захочете перевести власного вихованця на комбінування годування, то доведеться робити це потроху і поетапно.

Однак є й інша думка, що поєднувати вологий і сухий корм не можна, оскільки це призводить до проблем травлення тварини.

Про те, чи можна годувати кішку сухим і вологим кормом одночасно, дивіться в наступному відео.

Позначки:, , , , , , , ,
close