Чи можна собакам сир

Якщо володар любить годувати власного улюбленця натуральними продуктами а не сухим кормом, варто задуматися про те, щоб ввести в раціон харчування сир і інші кисломолочні продукти.

За рахунок наявності великого ряду корисних речовин, сир позитивно впливає на стан пробіотичної мікрофлори. Зі свого боку це сприяє нормальному переварюванню і засвоєнню м’яса, овочів і каш.

Присутність сиру в раціоні собаки дає можливість закріпити імунітет, поліпшити процеси обмінного характеру і зменшити небезпеки розвитку хвороб кишково-шлункового тракту.

В яких варіантах сир собаці потрібен

Собаки відносяться до м’ясоїдних і кисломолочні продукти не вважаються їх природним раціоном. Але в ході еволюції, тварини адаптувалися до людської їжі і кисломолочні продукти стали необхідним джерелом білка.

Сир для собак потрібен, так як вважається цінним джерелом кальцію. Грає велику роль в розвиток кісткових структур, кальцій, що надходить з сиру, добре засвоюється. Крім кальцію, в кисломолочному продукті містяться:

  • мікроелементи-калій, фосфор, магній, цинк, селен;
  • вітаміни-каротин, рибофлавін, ціанокобаламін, аскорбінова кислота і вітамін Е.

Сир вважається необхідним продуктом і обов’язковий для включення в раціон цуценятам в період їх активного росту. Наявність корисних елементів в сирі, дає можливість формувати здоровий скелет і міцні зуби. Має вплив сир і на хороший стан шерстного покриву. Наявність мікроелементів дає можливість регулювати хорошу роботу системи травлення, мозкову активність і імунітет.

Головна відмінність кисломолочних продуктів від молока – невисокий вміст лактози. В процесі сквашування молока, лактобактерії активно руйнують молочний цукор. Коли сквашене молоко, що стало згустком сиру, вичавлюють від непотрібної води, кількість молочного цукру зменшується ще на порядок. У зв’язку з цим, господарі собак, у яких є алергічна реакція на молоко, можуть давати власним улюбленцям сир. З’являється в процесі бродіння молока казеїн, добре засвоюється організмом тварини.

Тому сир, на думку ветеринарних дієтологів, вважається ідеальним продуктом для тварин, будучи джерелом білка. Отримуючи необхідну кількість молочного протеїну, собака завжди буде активною і сильною.

Але потрібно пам’ятати, що надлишок кисломолочних продуктів і міститься в них білка, може шкодити організму. Досить давати дорослому собаці сир кілька разів протягом тижня, замінюючи м’ясо. Можна підмішувати в основний корм 3-4 рази протягом тижня не більше 100 г білка. При надлишку сиру в раціоні тварини, може розвинутися діарея.

На відміну від дорослих тварин, для цуценят сир дійсно незамінний. Це чудовий перший прикорм.

В подальшому, у міру дорослішання тварини, сир повинен становити 50% харчування з поетапним зниженням кількості кисломолочного продукту.

Коли собаці не потрібно давати сир

Є ряд випадків, коли сир не рекомендований домашньому вихованцеві.

Перш за все необхідно розуміти, що домашній сир, хоча і смачний, проте має великий відсоток жирності. Більш того, купуючи продукт на ринку, необхідно питати сертифікат якості або ветеринарне свідоцтво на сир. В іншому випадку, небезпеки отримання отруєння у тварини підвищуються.

Продукт, що купується в магазині, має етикетку зі складом і терміном придатності від виробника. Необхідно ретельно вивчати етикетку, перевагу віддаючи продукту з коротким терміном придатності у якого в складі відсутні сторонні домішки у вигляді консервантів, ароматизаторів або інших добавок.

Основою порушень в роботі організму собаки на тлі вживання сиру як правило виступає:

  • Невірно підібраний продукт . Домашній сир з великим відсотком жирності. Якщо навіть він купується у перевіреного продавця, жирний кисломолочний продукт може викликати розлад травлення. Створюється високе навантаження на печінку. При регулярному, систематичному вживанні собакою подібного продукту, організм може дати збій.
  • Великі порції сиру. Навіть дуже корисний і смачний продукт може нашкодити. Що стосується сиру це також важливо. Великі порції кисломолочного продукту призводять до надлишку кальцію в організмі. На тлі таких змін з’являються проблеми в роботі міокарда і судин. Можливі порушення роботи нервової системи і нирок. Дуже часто ветеринарні фахівці фіксують розвиток сечокам’яної хвороби у собак, господарі яких збільшували кількість сиру в раціоні. Від надлишку білка і інших елементів, відзначається порушення і тканини м’язів.

Не рекомендується вводити в раціон вихованця сир, якщо є порушення в роботі підшлункової залози або вихованець страждає ожирінням. В іншому випадку, небезпеки розвитку складнощів стають більше.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , ,
close