Кератит у кішок

Проблеми в органах зору у вихованців проживають в будинку не вважається рідкістю в ветеринарії. На превеликий жаль, господарі кішок нечасто звертаються до ветеринарної лікарні вчасно, пропускаючи початкові ознаки порушень в області очей.

Дуже часто ветеринарні доктора діагностують кератити, спровоковані безліччю факторів. Кератит собою являє патологічний процес запального характеру, що локалізується в області рогівки, що провокує дискомфорт і біль у тварини.

Невчасно надана допомога призводить до розвитку небезпечних складнощів в зорових органах. Характерними ознаками розвитку запалення стає дуже висока сльозотеча і світлобоязнь у кішки, тому при перших симптомах рекомендується звернутися до професіоналів за допомогою. Без сторонньої допомоги встановити причину кератиту у кішки важко.

Причини і види кератитів у кішок

Процес запалення в рогівці здатний розвиватися на тлі самих різних факторів, на екзогенного так і ендогенного плану. Базовими причинами появи процесів запального характеру в області очної рогівки, вважаються:

 • гостра нестача в організмі корисних речовин-мінералів і вітамінів;
 • пошкодження механічного характеру верхньої оболонки, що покриває око;
 • захворювання інфекційного типу (наприклад, запалення клітин печінки інфекційний гепатит, чума м’ясоїдних); ;
 • захворювання кишково-шлункового тракту запального типу;
 • зниження резистентності організму до найрізноманітніших інфекцій;
 • генетична схильність кішок до захворювань очей (брахіцефалічний синдром);
 • ендокринні патології;
 • ураження області респіраторного тракту і очей патогенними бактеріальними мікроорганізмами;
 • пошкодження механічного типу очей чужими предметами.

Необхідно відзначити, що кератити у вихованців проживають в будинку розвиваються в переважній безлічі випадків на тлі розвитку патогенних мікроорганізмів або паразитів. Розвиток запальні процесів в очній рогівці провокують дуже прості, грибкові та бактеріальні інфекції, вірусні захворювання.

Є кілька типів запалень рогівки, що розрізняються залежно від факторів, що спровокували патологію. Виділяють подібні форми кератитів:

 • Гнійна форма-часто діагностується на практиці ветеринарних офтальмологів. Розвивається через травми механічного характеру. Хворий вихованець починає уникати яскравого денного освітлення або штучних світлових джерел. Відзначається виділення нестандартного ексудату слизового характеру. Через пару днів під дією патогенної мікрофлори виділяється гнійний ексудат.
 • Суха форма кератиту-провокується механічними ушкодженнями залізистих тканин, що виробляють слізний секрет. У ветеринарії діагностують сухий кератит часто званий синдромом сухого ока. Основою сухої форми кератиту стають також ендокринні патології-гіпотеріоз, цукровий діабет, хвороби системи сечовиділення. Сухий кератит може розвинутися в разі різкої нестачі мінералів і вітамінів, особливо вітаміну А Й С.розвиток кератиту подібного виду може з’явитися на тлі прийому атропіносодержащіх препаратів, деяких антибіотиків і протизапальних гормональних засобів.
 • Паренхіматозна форма-вид процесу запалення в рогівці, що розвивається в результаті активного розмноження бактерій, грибків або вірусів. Факторами, що провокують паренхіматозний кератит виступають такі захворювання як токсоплазмоз або чума м’ясоїдних. Відрізняється паренхіматозна форма офтальмологічного захворювання сильним сльозотечею, набряклими явищами в області слизової оболонки, а ще плямами і точками, що утворюються на рогівці.
 • Пігментозна форма-запалення рогівкової оболонки, діагностується у кішок конкретних порід, що мають деякі особливості будови. Пігментозна форма захворювання характерна виникненням нестандартних плям темного кольору на рогівку. Собою являє ускладнення, що розвивається при несвоєчасно вилікуваному сухому кератиті.
 • Точкова форма або судинний кератит собою являє рідкісний вид захворювання. Достовірні причини утворення судинної форми захворювання не виявлені. Характерними ознаками виникнення плям на верхньому шарі очі стає утворення каламутних плям з характерним перламутровим відливом. Загальне самопочуття кішки при розвитку судинного кератиту не змінюється. Чи не страждає і зір тварини. собою являє запущену форму захворювання. Ознаками кератиту вважається-поява неординарною каламутній плівки на поверхні ока. Плівка досить щільна, її неможливо змити водою або ж зрушити. Рогівка змінюється, з’являються виразкові ураження, що доставляють кішці виражений біль і дискомфорт. діагностується у молодих кішок. Але в більшості випадків, еозинофільний вид запалення з’являється у вихованців аж до глибокої старості. Ознаками розвитку кератиту еозинофільного типу ставати поява бляшок і нестандартних гранульом на рогівці білого і рожевого відтінку. Шар знаходиться зверху змінюється, виглядає горбистим. Починає патологія поширяться від зовнішніх частин до центру. З появою патології уражається кон’юнктива і слизові оболонки 3-го століття.

Клінічні ознаки кератиту

Ознаки кератиту з’являються в зв’язку з формою патології. Однак є і загальні симптоми, які повинні насторожити власника кішки і виявитися причиною звернення до ветеринарного професіонала. Важливими ознаками кератиту у домашніх кішок, стають:

 • кількість слізного секрету виділяється із залоз, збільшується;
 • відзначається боязнь яскравого освітлення, як денного, так і штучного;
 • помутніння поверхні очного яблука, а конкретно рогівки;
 • набряклість і почервоніння кон’юнктиви;
 • постійні судомні моргання;
 • поява нестандартних плям, білуватого, сірого або відтінку жовтого;
 • виникнення шорсткості на поверхні рогівки;
 • витікання з очей гнійного ексудату;
 • патьоки темного кольору з очей, які проявляються регулярно мокрою шерстю під очима.

При зверненні до ветеринарного професіонала за допомогою, проблем з постановкою діагнозу не з’являється. Але постановка точної причини розвитку кератиту вимагає проведення самих різних діагностичних заходів. Спеціаліст обов’язково призначає інструментальні та лабораторні дослідження. Особливістю кератиту вважається те, що патологія розвивається дуже швидко.

Змінюється не тільки стан візуального органу, а й поведінку тварини. Кішка проявляє хвилювання, намагається сховатися в темних місцях, зустрічається пригніченість і млявість. Вихованець приділяє велику увагу очам, посилено потираючи їх. Якщо лікування не розпочато вчасно, є ризик розвитку значних складнощів дегенеративного характеру в області рогівки.

Серед складнощів кератиту значаться-глаукома (поступове збільшення тиску всередині очного яблука), екзофтальм і катаракта. При виразковій формі кератиту розвивається прорив рогівкового шару, вибіркова втрата зору або ж повна сліпота.

Лікування кератиту у кішок

Постановка точного діагнозу в умовах ветеринарної клініки полягає в декількох дослідженнях, що дозволяють встановити фактори, що спровокували запалення і призначити ефективне лікування. Проводяться такі варіанти досліджень:

 • уважний огляд ока за допомогою спеціальної лампи;
 • нестандартні тести, що дозволяють оцінити якість продукування слізного секрету залозами і визначати проблеми в області епітеліального шару, що утворює рогівку.

Використовується з метою діагностики і своєрідне дослідження, іменоване методом ватного джгута. Диференціація важлива для того щоб прибрати такі патологічні процеси як увеїт і глаукома. Проводитися дослідження під місцевою анестезією, даючи можливість чітко відзначити частини ураження і визначати, яка частина візуального органу вражена.

На підставі отриманих досліджень розробляється схема терапії і подальший прогноз. Запалення в рогівці, виявлене на перших етапах розвитку, добре подається лікуванню. В іншому випадку, є ризик розвитку значних складнощів. Гостра форма не вилікуваного кератиту переходить в затяжну, тому важливо почати своєчасну терапію.

Залежно від причин, що викликали кератит, терапія коригується лікарем персонально. Базовим завданням доктора вважається видалення провокуючого фактора і корекція симптоматики, яка проявляється при кератиті. Кожен день кішці потрібно мити очі, незалежно від того, уражений один орган або обидва, за допомогою спеціалізованих розчинів, що містять антисептик. Призначаються такі препарати як розчин борної кислоти, Риванол або Фурацилин.

Поверхневі типу кератиту поправляють шляхом призначення спеціалізованих крапель, що містять левоміцетин. Також обов’язково проводитися терапія із застосуванням протизапальних засобів, наприклад як гідрокортизон. При гнійних формах захворювання призначається антибіотикотерапія. Проводять лікування протимікробними засобами великого спектра. У лікуванні в комплексі обов’язково призначення мазей з протимікробну дію.

Терапія кератитів, що розвиваються на тлі реакцій алергічного типу, базується на застосуванні гістаміноблокаторів, що знімають запалення. Обов’язковий пункт-призначення дієти і видалення факторів, що спровокували алергічну реакцію.

При пігментному кератиті у кішки, слід також видалити фактор, що провокує розвиток процесу запалення. Дуже часто, страждають від подібного виду кератиту, брахіцефалічні породи кішок, тому в більшості випадків проводять своєчасне втручання, що дозволяє підкоригувати патологічні зміни.

При запущених формах протікання захворювання, кішці призначається лікування в комплексі з включенням нестандартних методик, серед яких особливу популярність займає тканинна терапія. Загальна схема лікування триває пару тижнів, в запущених випадках може тривати довше 2 місяців. Якщо володар кішки звернувся до лікаря вчасно, значить прогноз позитивний. При запущених формах кератиту прогноз обачний або несприятливий.

Профілактика захворювань очей

Профілактичні заходи дозволяють не допустити розвиток хвороб в області очей не відрізняються від попередження загального збереження здоров’я тварин. Невід’ємна частина попередження-проведення своєчасних імунізацій кішки від вірусних і бактеріальних інфекцій, а ще протипаразитарна обробка.

Складовою частиною попередження також вважається максимальне запобігання механічних уражень візуального органу. Слід уникати термічних і хімічних опіків. Якщо володар зазначив у улюбленця почервоніння в області очей, сльозотеча і набряклість, рекомендується записатися до лікаря на прийом. Необхідно добре доглядати за кішкою, давати якісні корми, а ще додавати вітаміни і потрібні мінерали для збільшення захисних сил організму.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, ,
close