Колапс трахеї у собак

Колапсом трахеї називають стан, що відрізняється розм’якшенням хрящових кілець трахеальної трубки. Трахеальна мембрана ставати патологічно рухомий, що провокує перекриття просвіту і непрохідність повітря. Провисла мембрана торкається зі слизовою оболонкою, викликаючи сильні напади кашлю у собаки.

Колапс трахеї ставитися до небезпечних патологій, що загрожують життю тварини. При появі відмінних ознак кризи, потрібно в екстреному порядку звертатися за допомогою до ветеринарної клініки. У переважній більшості випадків рекомендується проведення втручання хірургічним шляхом.

Причини появи патології

Патологія може з’являтися у собак самих різних порід, але частіше колапс трахеї діагностується у карликових собак. Власникам подібних тварин рекомендується уважніше стежити за власними улюбленцями, відзначаючи початкові ознаки розвитку кризи – кашель і задишку.

Достовірних причин, що провокують розвиток патології, не виявлено. Але є кілька факторів, що провокують розвиток синдрому. Провокуючим аргументом розвитку кризи трахеї як правило виступає незбалансований раціон з самого народження цуценят. Також виділяють вроджений колапс трахеї, пов’язаний зі зменшення числа глікопротеїнів і глікозамінокгліканів в трахеальних кільцях, що формують трубку. На цьому тлі розвивається деформація кілець трахеї і з’являються початкові ознаки – напади кашлю і виверження шлункового вмісту.

Серед причин розвитку кризи трахеї, виділяють також:

 • Генетичний фактор . Патологія спостерігається у тварин з природною схильністю. У йоркширських тер’єрів, колапс трахеї з’являється в результаті вродженого звуження трахеальних кілець.
 • Постійні інфекції респіраторного тракту. Основою розвитку кризи трахеї у собаки як правило виступає хронічне захворювання верхньої частини шляхів дихання.
 • Порушення процесів обміну. Аргументом розвитку кризи трахеї у вихованця, як правило виступає ожиріння.
 • Постійне роздратування системи дихання їдкими речовинами . Літаюча в повітрі пил, тютюновий та інший вид диму провокують постійне подразнення слизових оболонок респіраторного тракту, що в результаті провокує колапс.

Відзначається, що колапс трахеї значний час може не виникати вираженою клінічною картиною. У вихованців з деформацією трахеальних кілець, симптоми відсутні до того часу, поки не трапиться вплив іншого фактора.

Такими додатковими факторами для виникнення ознак кризи трахеї, виступають:

 • різка зміна маси тіла собаки в більшу сторону;
 • проведення інтубації трахеї під час призначення інтенсивної терапії або ж анестезії (в цьому випадку в просвіт трахеї вводитися спеціальна трубка для дихання);
 • поразка верхньої частини респіраторного тракту інфекцією;
 • кардіомегалія-збільшення міокарда в розмірі, що тисне на трахеальну трубку.

Поява перших ознак кризи трахеї-привід негайно відправитися з вихованцем до ветеринарного професіонала.

Симптоми кризи трахеї у собак

Першими характерними ознаками розвитку кризи трахеї у собак виступають сильний нападоподібний кашель, аж до блювоти. У більшості випадків при патології у вихованця відзначається всього одна ознака – блювота. Основою кашлю виступає натягування повідця, спроби помацати область трахеї у собаки, емоційне перезбудження тварини. Під час розвитку ознак кризи, відзначаються проблеми з диханням – задишка, свисти при диханні, посиніння помітних слизових оболонок.

Фахівці ветеринарної медицини відзначають, що дуже часто колапс трахеї діагностується у карликових порід собак. При цьому у собак з брахіцефалічним синдромом, колапс трахеї вимальовується рідше. Початкові ознаки кризи трахеї спостерігаються у вихованців почавши з щенячого віку, але з віком напади кашлю, що переходять в блювоту, лише посилюються.

Поставити точний діагноз і призначити адекватне лікування може виключно ветеринар.

Діагностика кризи трахеї в себе включає:

 • загальний клінічний огляд пацієнта;
 • ретельний збір анамнезу (беруться до уваги життєвий образ, якість харчування і можливі перенесені інфекції респіраторних шляхів раніше);
 • загальноклінічний аналіз крові;
 • ендоскопічне обстеження-трахеобронхоскопія;
 • рентгенографія.

Величезне значення в постановці діагнозу відведено рентгенографії. За допомогою рентгенографії фахівець оцінює вигини в трахеї, з’ясовує ступінь звуження. У тварин з колапсом трахеї дуже часто паралельно виявляються хвороби серця і судин. Це пов’язано з тісним зв’язком органів.

Лікування кризи трахеї у собак

На підставі отриманих даних ветлікар розробляє тактику майбутнього лікування. На перших кроках діагностованого кризи трахеї призначаються протимікробні системні препарати, глюкокортикоїди для зняття запалення, а ще бронходилятатори і протикашльові засоби. На перших етапах розвитку патологічного процесу тварині обмежують рухливість, а ще проводять контроль за процесом збудливості. Якщо кашель у тварини зустрічається при натягуванні повідця, слід якомога швидше замінити нашийник і шлею.

Ветеринари загострюють увагу на тому, що лікувальна терапія доцільна тільки на перших етапах розвитку патології.

Якщо результат відсутній, рекомендується призначення своєчасного втручання з метою постановки стента – стентування трахеї.

Після своєчасного втручання не остання роль віддається профілактиці розвитку інфекційних хвороб. Систематично слід проводити спостереження за встановленим стентом. Призначаються рентгенографічні дослідження і ендоскопія.

З метою усунення розвитку кризи трахеї, потрібно систематично оглядати улюбленця у ветеринара. Якщо є наявність перших ознак розвитку патології не слід займатися самолікуванням, а звертатися відразу ж до ветеринарної клініки.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , ,
close