Що робити якщо собака загубилася

Про унікальне вміння собак шукати дорогу до будинку складають легенди і знімають фільми. Ці вихованці прекрасно орієнтуються на місцевості.

Тільки краще справа йде з орієнтуванням на місцевості у собак, господарі яких гуляють довго і знаходять нові місця для прогулянок.

Але не всі собаки здатні дуже легко шукати дорогу додому і повертатися.

Чому собаки можуть загубитися

Основою того, що тварина може злякатися і втекти в багатьох випадках вважається погана соціалізація.

Гучні звуки, що лякають собаку, здатні спровокувати появу страху і бажання втекти, тому, але не тільки завдяки цьому, не соціалізованих тварин вигулювати без повідця заборонено.

Причин, чому собака може загубитися, кілька. Виділяють дуже важливі:

  • Крадіжка. Аналогічні ситуації в нинішньому світі не вважається рідкістю. Залишивши власного вихованця без нагляду, прив’язаним біля магазину володар може його не знайти. Тим більше це стосується дуже дорогих порід невеликих розмірів. Буває і так, що собаку забирають «жалісливі» перехожі, вважаючи що вихованця просто залишили на вулиці.
  • Статеві інстинкти. Всі інстинкти у собак розвинені прекрасно. І одним з дуже сильних-інстинкт розмноження. Пси і суки в цей період стають фактично некерованими. Особливо в тому випадку, якщо пес вигулюється поруч з течной сукою. Спускати з повідця кобеля в даному випадку не можна ні за що. Покірна і соціалізована сука може також втекти, не слухаючи окриків власника, слідуючи власним природним інстинктам.
  • Страх і страх під час перевезення. Якщо тварина велике, то воно повинно бути міцно прив’язане за поводок в машині. Зупинившись навіть на невеликий час, не прив’язана в машині собака дуже легко втече. Налякавшись від звуків проїжджаючих машин або інших сторонніх шумів, тварина може втекти в поле або ліс, а може і вибігти на проїжджу частину, з псоледующімі трагічними результатами.
  • Дослідження нового незнайомого ділянки. Вигулюючи собаку в лісистій місцевості, потрібно пам’ятати, що перший час не можна цього робити без повідця. Спочатку з твариною потрібно провести прогулянку на повідку, пояснивши вихованцеві правила поведінки.

Ще один дуже важливий аспект-антропогенний фактор. На відміну від кішок, собаки гуляють на повідку день у день. Буває, що недбайливі, не адекватні або безвідповідальні господарі собак починають нацьковувати власну тварину на що проходять повз тварин. Злякався вихованець, може рвонути навіть з повідцем і втекти в страху в відокремлене місце. Тому подібних зустрічей необхідно уникати, підбираючи спокійні і відокремлені місця.

Як правильно організувати пошуки собаки

Втратити собаку, це все одно, що втратити власного приятеля. На власника обов’язково накочує страх, відчуття безвиході і паніка. Але слід заспокоїтися і не піддаючись паніці, негайно починати діяти.

Якщо собака загубилася на прогулянці, перше що слід приготувати – якщо є можливість зателефонувати тим, хто перебуває вдома. Можливо, тварина прибігла і знаходиться біля під’їзду або будинку.

Якщо собака не повернулася, варто починати пошуки улюбленця в околиці, прямуючи в те місце, в яке втік собака. При цьому слід голосно і чітко кликати улюбленця. Перелякана собака може не відгукнутися на заклики власника. Певні власники не беруть до уваги правилами дресирування, тому собака може не розуміти команди «до мене» або «поруч».

Заодно, слід опитувати перехожих, що наближаються з того боку, куди втік собака про те, чи бачили вони пробігає повз тварина. Відсутність результату протягом декількох годин пошуків, говорить про те, що необхідно переходити до іншого пункту.

Про зникнення улюбленця слід повідомити в організації, які спеціалізуються на вилові бездомних тварин. Також рекомендується продзвонити притулки для собак, ближні ветеринарні клініки, залишивши власні дані контактів. У притулки рекомендується дзвонити по парі раз в день.

Якщо собака, яка пропала ставитися до дорогих, можна зателефонувати в кінологічний клуб, де проходила реєстрація тварини. Слід назвати номер клейма і чіпа. У разі спроб продажу породистої собаки або ж застосування для в’язки зловмисниками, отримана від власника інформація, дасть можливість швидко визначити тварину.

Високі результати дають і розклеєні оголошення про зникнення. Інформація повинна бути лаконічною і короткою. Дані повинні містити інформацію про кличку, породі тварини, його особливості і його фотографію.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , , ,
close