Як визначити стать хом’яка?

Як визначити стать хомяка? - Ветеринар

Той, хто вирішив завести у себе вдома хом’яка, має обов’язково навчитися відрізняти стать тварини. Незважаючи на те що є дуже і дуже багато відмінностей між самцем і самкою, іноді зробити це буває дуже непросто, тим паче якщо це ваш перший хом’як.

Як визначити стать хомяка? - Ветеринар

Не потрібно турбуватися, ця стаття допоможе вам навчитися правильно визначати стать таких тварин, що живуть вдома.

Чому це потрібно?

Як це часто буває, абсолютно не всі продавці зоомагазинів дійсно розуміються на тому, що продають. Тому куди надійніше визначати стать тварини самостійно. Важливо відрізняти стать хом’яків, якщо ви збираєтеся придбати одночасно кілька особин. Якщо Ви запланували розводити таких тварин, то вам необхідні щонайменше один хлопчик і одна дівчинка.

Якщо ж ви хочете придбати кілька хом’яків, але розводити їх не збираєтеся, то вам, навпаки, необхідні одностулкові особини, адже хом’яки, як і всі гризуни, розмножуються досить швидко. При цьому купувати краще хом’яків дівчаток, адже двоє дорослих самців, закриті в одній клітці, можуть побитися і покалічити один одного, а самки набагато спокійніші в цьому плані.

Досвідчені заводчики рекомендують селити хом’яків окремо незалежно від їхньої статі. Винятком можуть стати лише одностулкові хом’яки з одного посліду.

Якщо хом’яки з самого народження проживають в одній клітці, то пізніше поводитимуться спокійніше.

Вміти визначити стать хом’яка важливо і під час купівлі однієї особини. Стать особливо сильно впливає на характер і поведінку. Так, самці хом’яків застосовують запах для залучення самок, а тому пахнути від них буде особливо сильно. Вам доведеться піклуватися про їхню чистоту і частіше мити клітку.

З іншого боку, самки набагато активніші, а оскільки хом’як — це нічна тварина, це може стати серйозною проблемою, тим паче якщо ви живете в невеликому будинку. Крім того, хлопчики набагато краще ладнають з людьми, вони легше йдуть на руки і загалом куди більш комунікативні.

Необхідно пам’ятати і про кличку для вашого улюбленця. Якщо неправильно визначити стать, то можна сильно промазати з ім’ям. Навряд чи вихованець образиться на це, але ось ваша дитина може засмутитися, коли розкриється правда.

Способи

У хом’яків існує дуже багато прикмет, за якими можна дізнатися, хлопчик перед вами чи дівчинка.

  • Розмір . Самки хом’яків завжди більші за самців. Конкретні цифри можуть відрізнятися залежно від породи (карликові хом’яки практично в 3 рази менші за звичайних). Необхідно не забувати, що для визначення статі за розмірами хом’яки мають бути одного віку (тим більше це важливо на перших місяцях життя).
  • Форма спинки . Хом’яків можна відрізнити за формою спини. У самців спина звужується до хвоста і задня частина злегка піднята. У дівчаток же, навпаки, задня частина більш кругла і товща, ніж передня.
  • Статеві ознаки. Додатковий варіант впізнати самця, це звертати власну увагу на його попу. У самців ви там помітите два мигдалеподібних яєчка. Як і багатьох тварин, яєчка хом’яка частково занурені в його порожнину живота, а тому вони не висять, як у людей, а швидше стирчать. Необхідно виділити, що у карликових порід розглянути їх може бути дуже непросто через невеликий розмір. Якщо під час огляду ви зможете побачити, що яєчка вихованця-хлопчика дуже великі або ж, навпаки, не зможете знайти їх, то це очевидні ознаки хвороби.
  • Поведінка. Як ми говорили раніше, поведінка хом’яків відрізняється залежно від статі. Самки набагато рухливіші й агресивніші за самців. Однак необхідно підкреслити, що цей спосіб вважається найменш надійним, оскільки на поведінку хом’яків може впливати не тільки їхня стать.
  • Поторкайте живіт. У самок черевце має бути сухим і гладким. У самців же черевце практично завжди вологе через рідину, що виділяється статевими залозами.
  • Соски. У самок на животі можна розглянути кілька пар сосків. У багатьох порід вони прикриті шерстю до того часу, поки самка не завагітніє. Щоб побачити їх, вам доведеться розсунути шерсть у неї на черевці.
  • Відстань між статевими органами й анальним отвором. Це, напевно, найпомітніша відмінність між хом’яком-дівчинкою і хлопчиком. У самочок ця відстань мінімальна (максимум пару міліметрів), тоді як у самців вона може бути від 1 до 2 сантиметрів залежно від породи.
  • Довжина шерсті. Певні види хом’яків (наприклад, джунгарські або сирійські) можуть відрізнятися за довжиною шерсті. У самців-джунгариків шубка істотно довша і виглядає більш пишною, ніж у самок. А у самок сирійських хом’яків фактично відсутня шерсть на животі.
  • Наявність статевої залози. Самців може також видати статева залоза у них на животі. Вона схожа на невеликий пуп або прищ і знаходиться трохи вище статевих органів. Вона дуже невелика і знайти її можна дуже часто виключно на дотик, але ось у карликових порід її помітити дуже легко. Окремо тут необхідно виділити сирійських хом’яків, у них замість однієї залози на животі є дві по краєчках спини.

Ці всі відмінності допоможуть вам зрозуміти, де хлопчик, а де дівчинка. Однак тільки якщо йдеться про дорослих хом’яків, яким є вже хоча б 2-3 місяці від народження. У молодших особин статеві ознаки надто незначні, щоб їх нормально розгледіти, а розмір і форма спини ще фактично однакові.

Але все-таки є спосіб відрізнити малюків один від одного. У новонароджених хом’яків на попі є дві рожеві плями, не вкриті шерстю (це їхній статевий орган і анальний отвір). У дівчаток ці плями фактично зливаються, а ось у хлопчиків одна з них розташована прямо під хвостом, а друга практично в самому центрі черевця.

Крім того, ви можете розрізнити особини їх і за наявністю статевих залоз, у молодих самців їх намацати легше.

Корисні рекомендації

Коли ви будете визначати стать хом’яка, вам необхідно дотримуватися конкретних правил, щоб не завдати шкоди йому. Перш за все, потрібно пам’ятати про те, що для вашого улюбленця ця процедура може бути дуже великим стресом. Якщо ваш хом’як не звик до того, щоб його брали на руки, він може почати вириватися і навіть вкусити вас. А тому вам слід злегка приготувати його. Для початку дочекайтеся, поки вихованець буде максимально спокійний (рекомендується проводити огляд у середині дня, у цей час хом’яки найбільш спокійні). Дайте йому з’їсти що-небудь смачне, злегка погладьте і виключно після цього беріть на руки.

Також необхідно підготуватися і самому. Беручи на руки хом’яка, стежте потім, щоб ваші руки були чистими і без запаху. Якщо вони будуть пахнути чимось смачним, хом’як може вкусити вас за палець. Найкраще заздалегідь мити руки і бажано без мила. І не забудьте їх гарненько витерти.

Якщо ваш хом’як відверто схвильований і намагається вирватися, то не варто утримувати його проти волі. Краще віддайте його в клітку і почекайте трохи, поки він стане спокійнішим.

Тримати хом’яка необхідно досить дбайливо, однак при цьому так, щоб він не вирвався. Беручи хом’яка в руку, ви маєте злегка затиснути його груди в кільці з великого і вказівного пальця, а інші застосовуйте, щоб підтримувати його тіло (за необхідності, застосовуйте другу руку). Тільки не давайте нижній частині хом’яка звисати з руки, це може бути вкрай шкідливо для нього. Огляд необхідно проводити ретельно й акуратно, але швидко, не варто тримати хом’яка на руках дуже довго.

Якщо ви не встигаєте розглянути хом’яка, то акуратно розмістіть його на долоні, а потім сфотографуйте, після цього можете скільки завгодно вивчати його фото.

Необхідно не забувати, що хом’яки — це не кішки або собаки, їхнє тіло влаштоване абсолютно інакше. Їх не можна брати за шкірку або ж класти на спину. У кращому випадку ви просто заподієте хом’ячку біль, а в гіршому завдасте шкоди його здоров’ю.

Завжди готуйтеся до того, що хом’як все таки вирветься. Рекомендується проводити процедуру визначення статі на колінах, підстеливши внизу що-небудь м’яке, оскільки для хом’яка падіння навіть з подібної висоти може бути небезпечним результатами. Варто також пам’ятати про те, що хом’яки досить швидко бігають і пролазять у будь-яку щілину, зловити його буде особливо важко, а тому тримати його краще над відром або коробкою. Або хоча б закрити потрібно двері в кімнату і прикрийте всі місця, куди хом’ячок міг би заповзти.

Якщо ви хочете оглянути маленького хом’ячка, то потрібно бути дуже обережним, бо вони дуже тендітні.

Не забувайте, що малюків на руки можна брати лише через місяць після їхнього народження, а інакше ви можете перебити їхній запах, і ось тоді їхня мама не буде доглядати за ними. Це все що вам необхідно знати, щоб чітко визначити стать хом’яка.

Кожна з наведених відмінностей може мати конкретні винятки, наприклад, через особливості породи або хворобу, а тому застосовувати необхідно одразу кілька способів. Якщо після завершення огляду вам так і не вийшло достовірно з’ясувати, хто перед вами — самець чи самка, то можна попросити допомоги у ветеринара або ж просто більш досвідченого заводчика, ніж ви.

Позначки:, , , ,
close