10 продуктів, які можна зберігати дуже довго

Їжа

robertss 30.08.2023 Article

Продукти, які ніколи не псуються (або роблять це вкрай повільно) дійсно існують. Про термін придатності якої їжі можна не переживати роками?

Про які продукти розповімо:

Консерви

У різних видів консервів термін придатності відрізняється, тому зверніть на нього увагу під час купівлі. Найшвидше псуються рибні консерви — сардини, шпроти, мідії, тунець. Їх рекомендується вжити в їжу протягом двох років від дати виготовлення. Термін зберігання зеленого горошку і кукурудзи залежить від ємності: у скляній тарі вони залишаються свіжими три роки, а в металевій банці з емалевим покриттям усередині можуть протриматися довше — близько чотирьох років. Найбільший термін придатності у м’ясних консервів — свинини, яловичини і баранини. У бляшаних і алюмінієвих тарах тушонка зберігається до п’яти років за умови, що не порушено герметичність упаковки.

Сухе молоко

Молоко в порошку зберігається дуже довго

Молоко — це те, чого вічно не вистачає в холодильнику, коли спадає на думку спекти млинці чи пиріг. На щастя, у звичайного молока є зручний аналог у сухому вигляді. І в питаннях зберігання він куди практичніший. Ідеальні умови для сухого молока — прохолодне приміщення, в якому температура не перевищує 10 °C. Так воно може зберігати свіжість до 21 місяця. За кімнатної температури показник зменшується. Порошок можна залишити в його фабричній упаковці або ж перекласти в будь-який герметичний контейнер. Сухе молоко зручно використовувати для приготування домашньої випічки, а також додавати в чай або каву.

Цукровий пісок

Ідеальні умови для зберігання цукру — сухе і прохолодне місце. Дуже важлива відсутність сильних, різких запахів у приміщенні: пісок легко вбирає аромати навіть через пластикову упаковку. Також потрібно уникати контакту цукру з вологою, інакше пісок стане твердим або в ньому утворюються грудки. При правильному зберіганні термін придатності цукрового піску — від 2 до 10 років. Можна закупити його про запас і не переживати про зростання цін.

Вівсяні пластівці

Якщо вівсяні пластівці зберігати правильно, їх можна сміливо їсти і через 30 років

Вівсяні пластівці — рекордсмен за тривалістю терміну придатності. За правильних умов зберігання зварити смачну кашу можна буде навіть через 30 років! Тож, нічого страшного, якщо сьогодні ви вирішите трохи відкласти приготування корисного сніданку. Вівсянку слід зберігати в темному і прохолодному місці. Краще використовувати для пластівців герметичні контейнери з поглиначами кисню, завдяки яким вони збережуть свою свіжість і корисні властивості.

Темний шоколад

Шоколад може без проблем пролежати у вас вдома 2 роки. Але хто ж йому дасть!

Темному шоколаду — темне місце, в якому зберігається температура від +18 до +21 °С. Шоколад не можна переохолоджувати, інакше на його поверхні може з’явиться небажаний білий наліт. Краще вибирати для тривалого зберігання шоколад із вмістом какао від 70%. Причому, чим вищий цей відсоток, тим довше ваш десерт зберігатиме свої смакові якості. Та й користі в ньому відчутно більше. Середній термін придатності темного шоколаду — до 2 років.

Сода

Сода універсальний продукт — його можна використовувати не тільки як розпушувач для випічки, а й замість побутової хімії. Багато хто з дитинства пам’ятає впізнавану жовто-червону упаковку, яка стоїть у мами в шафці вже цілу вічність. Сода — не тільки незамінний на кухні продукт, а й джерело натхнення для любителів мемів. І все завдяки її економічній витраті та тривалому терміну придатності. Виробники рекомендують використовувати соду протягом двох років, але це не більше, ніж добра порада: навіть через два або три роки вона не втратить своїх властивостей. Тому на пачці часто розташовується гордий напис «термін придатності не обмежений».

Мед

Мед зберігається практично вічно.

Мед потрібно зберігати в темному місці за температури від 0 до +20 °С у банці з щільно закритою кришкою. Це допоможе уникнути контакту з вологою і сторонніми запахами. При правильному дотриманні умов натуральної мед не зіпсується необмежений час. А ось інформацію про терміни придатності крем-меду або його варіантів з різними добавками краще уточнити на упаковці.

Столовий оцет

У ГОСТі вказано рекомендований період для зберігання цього продукту — два роки. Однак у цьому ж документі є інформація про те, що термін придатності для оцту може встановлювати його виробник. І багато експертів дотримуються думки, що цей продукт, як і сода, не може зіпсуватися. Темне приміщення, скляна заводська упаковка і кімнатна температура — ідеальні умови для зберігання оцту, який використовують і в кулінарії, і в побуті: наприклад, оцет відмінно виводить плями під час прання і добре очищає поверхні.

Шліфований рис

Рис здатний зберігати свої корисні та смакові якості кілька десятиліть

Рис краще зберігати в герметичних контейнерах, які допоможуть захистити його від вологи, а також гризунів і комах (особливо актуально, якщо ви живете в приватному будинку). Оптимальна температура для рису — приблизно 4,5 °С. За неї він не втратить свої корисні властивості та смакові якості навіть через 30 років. У менш прохолодних приміщеннях, при кімнатній температурі близько 21°С, термін зберігання рису трохи менший, але все одно вражає: до 10 років.

Сушені гриби

Сушені гриби без проблем пролежать у ваших засіках 2 роки.

Термін придатності цього продукту — близько двох років. Для грибів не потрібні особливі умови: досить просто помістити їх у чисту банку або паперовий пакет і прибрати в сухе, прохолодне місце. Сушені гриби чудово підійдуть як приправа до улюблених страв. Також на їхній основі можна приготувати наваристий суп або соус.

You may also like

Фільми, від яких не можна відірватися: кіноподорож

Позначки:, , , , , ,
close