50 років для жінки – це друга молодість чи самий розквіт зрілості?

Що ж таке 50-річчя — друга молодість чи розквіт зрілості?

Напередодні цього значущого ювілею багато людей починають особисту терапію з психологом. Це пов’язано з тим, що 50 років — важливий рубіж у житті кожної людини. Наступні роки можуть стати періодом розквіту, досягнення цілей і справжнього відродження. Але багато жінок починають зменшувати оберти й обмежувати себе.

Як називається вік жінки після 50 років? Найчастіше період від 40 до 59 називають зрілим, а точніше — середньою зрілістю.

Що таке друга молодість? Що старша людина, то більша різниця між її реальним і психологічним віком. Так, у 50 років люди зазвичай почуваються на 10-15 років молодшими, пише професорка університету Брандейса Марджі Е. Лахман . Тому іноді період середньої зрілості називають другою молодістю.

Це пов’язано і з тим, що більшість жінок до 50 років звільняються від обов’язків матері та домогосподарки. Діти вже виросли і можуть самі про себе подбати. Життя досить стабільне, особливо якщо є улюблена робота й успішна кар’єра. З’являється вільний час, який можна витрачати на свій розсуд — на здоров’я, розвиток, розваги.

У актриси Джуліанни Мур, якій зараз 60+ років, на період від 50 до 60 років припав пік творчої активності в кіно. У 2014 році вона знялася в картині «Все ще Еліс», яка принесла актрисі статуетку «Оскар» за найкращу жіночу роль. Ніколь Кідма н каже, що у неї ніколи не було такої кипучої професійної діяльності, як зараз, у 50-річному віці.

Серед зірок, які після 50-ти продовжують активне професійне і громадське життя:

  • Дженніфер Лопес;
  • Клаудія Шиффер;
  • Дженніфер Еністон;
  • Рене Зеллвегер;
  • Наомі Кемпбелл;
  • Реджина Кінг.

Чи потрібен жінці чоловік після 50 років? Це залежить від особистих вимог і вподобань жінок. Немає жодних правил, які б зобов’язували жінку підтримувати стосунки з чоловіком або відмовлятися від них, причому в будь-якому віці. Покладайтеся на свої особисті інтереси і потреби. Шерон Стоун сказала про секс після 50-ти: «Ми жадаємо вишуканої їжі, а не фаст-фуду». Виконавиця ролі Стервелли Де Віль у фільмі «101 далматинець» (1997) Гленн Клоуз сказала, що в цьому віці почувається вільною і творчою, сексуальною і нетерплячою, як ніколи раніше.

Як 50-річні жінки ставляться до чоловіків, можна побачити в останньому сезоні серіалу «Секс і місто», який вийшов 2021 року. Героїням перевалило за 50, але їхні життя не стали менш насиченими. Вік 50 років не заважає жінкам жити звичним, а подекуди й більш якісним життям. І хоча вікових змін не уникнути, деякі поради та здорові звички допоможуть зберегти і красу, і здоров’я, і енергію, і сексуальний потяг.

Поради для жінок 50+

З віком тіло змінюється, на шкірі з’являються зморшки, а зайві калорії швидше відкладаються на стегнах. Усе це природно і нормально, тому вам не варто звинувачувати себе за старіння. Ще нікому не вдалося зберегти вічну молодість, тому краще прийняти себе і подбати про своє тіло.

За те, щоб суспільство приймало жінок після 40 такими, якими вони є, бореться Кейт Вінслет. Вона наполягла, щоб на банерах серіалу «Мейр з Істтауна» не використовували фотошоп і глядачі могли бачити зморшки на обличчі головної героїні. З нею згодна і Гвінет Пелтроу, яка сказала, що у своє 50-річчя почувається на всі сто. Вона приймає себе такою, яка є, подобається собі, знає свої недоліки і працює над ними.

Киньте палити

Куріння сприяє передчасному старінню шкіри. Про його негативний вплив на судини та серце теж не варто забувати. Позбудьтеся шкідливої звички, щоб підтримати здоров’я шкіри, зубів і ясен, серцево-судинної системи. Кинувши курити, ви помітите, як вирівнюється колір шкіри, сон стає спокійнішим, а енергія прибуває.

Уникайте сонця

Доктор медицини Дебра Джаліман радить скасувати сонячні ванни і солярії жінкам, старшим за 50 років. Під впливом ультрафіолету на шкірі з’являються вікові пігментні плями, веснянки, зморшки. Використовуйте сонцезахисний крем і уникайте тривалого контакту з прямими сонячними променями.

Підтримуйте гідробаланс

З віком шкіра стає сухішою, організму складніше підтримувати гідробаланс. Щоб уникнути зневоднення й ознак старіння, які з цим пов’язані, пийте більше води, користуйтеся зволожувальною косметикою, використовуйте зволожувач повітря, превентивну медицину антиейдж.

Слідкуйте за своїм мисленням

Психологиня Сесілія Дінтіно радить звернути увагу на свої думки та переконання. Мислення впливає на організм і самопочуття не менше, ніж зовнішні чинники. Важливо відмовитися від фіксованих думок, тобто стереотипів, які вами керують. Якщо ви говорите «Я надто стара, я вже втратила свій шанс», це напевно пов’язано з тим, що так говорять інші люди. Відірвіться від цих рамок і дайте собі простір мислити самостійно.

Зосередьтеся на своїх сильних сторонах

Визнати свої слабкі сторони простіше, ніж знайти й усвідомити сильні. Існують десятки тисяч ярликів, що з людиною не так, і лише кілька тисяч позитивних формул. Часто ми стаємо їхніми заручниками. Згадайте період життя, який подобався вам найбільше. Проаналізуйте свою поведінку і запишіть, які сильні сторони були у вас тоді. Нагадайте собі про те, наскільки ви гарні, і користуйтеся цим.

У 50 років жінці доступні найрізноманітніші шляхи. Це зрілий вік, коли турбота про дітей і сім’ю відходить на другий план. Подбайте про своє здоров’я і красу, згадайте свої сильні сторони і дайте собі місце для кроку вперед.

Унікальна добірка новин від нашої редакції

Позначки:, , , , , , , , , ,
close