Жіночі вусики – делікатна проблема, серйозне захворювання чи норма?

Рослинність на чоловічому обличчі вважається привабливою і такою, що надає брутальності. Зовсім інакше йдуть справи з вусиками, що з’являються у жінок. Волоски над верхньою губою завдають панянкам незручностей у спілкуванні з протилежною статтю і сприяють формуванню комплексів. Детальніше про цю проблему розповіла лікар-дерматокосметолог Айнур Утегенова.

Увага! Матеріал має лише ознайомчий характер. Не слід вдаватися до описаних у ньому методів лікування без попередньої консультації з лікарем.

Волосся на тілі та голові — це те, з чим людина народжується. Його кількість залежить від багатьох чинників і ще до народження прописана в генетичному коді.

Уже в утробі матері в дитини з’являються волоски, вони називаються «лануго», і часто малюк втрачає їх, ще не народившись.

Після народження на тілі дитини можна побачити дрібні волоски. Вони м’які та короткі, не мають сильного кольору, це — пушкове волосся. У період пубертату в людини відбувається зміна цього волосся на звичне всім дорослим термінальне волосся.

Воно має щільну структуру, темний колір залежно від раси. У більшості випадків кількість волосся ми успадковуємо від своїх батьків. В інших випадках, якщо йдеться про патологію та підвищену кількість волосся — потрібно звертатися до лікаря.

«Занадто велика кількість волосся у жінок у тих місцях, де в нормі його бути не повинно, свідчить про якесь захворювання. Потрібно обов’язково перевірити ендокринну систему, адже саме вона відповідає за вироблення гормонів, які, своєю чергою, продукують ріст волосся», — каже Айнур Утегенова.

Сам по собі стан надлишку волосся на тілі та обличчі називається — гірсутизм. Про проблему можна почати говорити, якщо йдеться саме про термінальне волосся — темне, жорстке і довге. У тих місцях, де бачити його не хочеться.

Жінка, за природою — уособлення краси. Глянець і мода вже не одне століття пропагують жінок-ляльок, жінок із нереальної реальності.

Де немає місця жодному зайвому волоску, від чого самооцінка жінки падає, якщо в житті вона бачить свою невідповідність з обкладинкою журналу.

Де межа між розумним і недосяжним ідеалом, рівнятися на який не варто?

«У нормі все тіло людини, незалежно від статі, вкрите волосками, за винятком стоп і долонь. Ці волоски — пушкові, ледве помітні. Саме вони є абсолютно у всіх над верхньою губою. У когось вони світлі й від того майже непомітні.

В інших мають колір, але завдяки тонкій структурі та маленькій довжині, теж не видно без скрупульозного розгляду. І це абсолютно нормально, не варто боротися з цими волосками.

Звісно, є жінки, у яких не все так романтично і справді є проблеми. Якщо спостерігається ідіопатичний гірсутизм, у цьому разі симптоми будуть менш виражені, ніж за серйозних збоїв в організмі.

Тоді проблема має більше естетичний характер, і усувається косметологічно за допомогою епіляції різних видів», — каже лікарка-дерматокосметологиня.

Вусики над верхньою губою — це не привід думати, що у вас серйозне захворювання. Адже для постановки аналізу потрібна обов’язково консультація лікаря ендокринолога та низка інших причин і порушень в організмі.

Коли слід звернутися до лікаря?

У цьому випадку ситуація дуже проста: якщо ви помітили в себе надмірну кількість волосся на андроген-залежних зонах (обличчя, груди, соски, живіт, сідниці, стегна) — це і є привід звертатися до лікаря.

Основний фахівець, який займається проблемою і розповість вам все про гірсутизм — лікування, препарати, подальші дії — це ендокринолог. Також нерідко в процесі бере участь гінеколог — як мінімум, потрібен буде огляд і консультація.

У деяких випадках ендокринолог відправляє пацієнтів для додаткового обстеження до дерматолога.

Якщо гірсутизм спостерігається в легкому ступені і ніяких небезпечних хвороб не виявлено, лікування його зводиться виключно до косметичних процедур.

Це видалення зайвого волосся воском, цукровою пудрою, лазером, за допомогою фотоепіляторів тощо. Тобто жінці потрібно вибрати варіант, за якого вона почуватиметься впевнено.

Унікальна добірка новин від нашої редакції

Позначки:, , , , , , , , ,
close