Накладки на кігті для кішок

Якийсь час назад господарі кішок навіть уявити не мали можливості, що на ринку з’явиться такий девайс, як антіцарапкі. На даний момент популярність винаходу зростає, а пристойна кількість господарів, які дізналися про знахідку, по-справжньому дивуються, як можна було обходитися без накладок раніше. Антіцарапкі досить прості в застосуванні і дозволяють не допустити роздерті меблі в будинку.

Накладки на кігті представлені власне створеними ковпачками зробленими з силікону. В процесі виготовлення застосовують м’який пластик або силікон, а кріпляться накладки на кігті за допомогою медичного клею. Є кілька варіантів антіцарапок, приготованих для різноманітного розміру кігтів. Крім цього, палітра кольорів накладок дуже різна.

Застосовувати антіцарапкі можна будь-яким кішкам, почавши з самого молодого віку. Але не всім кішкам варто використовувати накладки, тому господареві тварини потрібно розібратися, що представляють із себе насадки, коли їх можна використовувати, і в яких варіантах краще просто частіше зрізати кігті кішці.

Що собою являють антіцарапкі і для чого призначені

Насадки на кігті для кішок або ж простіше кажучи – антіцарапкі, силіконові ковпачки, за допомогою яких життя власника істотно стає легше. Вперше про спеціалізовані ковпачках на гострі кігті вихованців проживають в будинку задумався доктор ветеринарної медицини з Америки тобі Уекслер. Саме цей фахівець більше п’ятнадцяти років тому придумав силіконові накладки на кігті, запобігаючи подальшу псування меблів і шпалер в житлових будинках кігтями кішки.

Особливість силіконових накладок на кігті в тому, що вони абсолютно безпечні і не заважають життєвому якості домашнього вихованця. Кішка продовжує зберігати всі власні особливості-стрибає, бігає, дряпає поверхню, однак при цьому абсолютно не залишає слідів після себе.

Не всім тваринам потрібно одягати ковпачки. Є ряд пунктів, що вказують, в яких варіантах рекомендується застосовувати антіцарапкі. Бажано надіти кішці спеціалізовані ковпачки на кігті, якщо тварина не хоче застосовувати для обточування власного «зброї» когтеточку. Такі вихованці активно застосовують для цих цілей шпалери в квартирі, інтер’єрні атрибути (в основному, оббиту тканиною меблі), килими.

Застосування силіконових накладок на кігті краще для тих тварин, які люблять сидіти на колінах у власника і впускати кігті, після себе залишаючи подряпини і псуючи одяг.

Подумати про покупку ковпачків на кігті варто тим власникам, у яких в будинку з’являються маленькі дітки.

Малюки нечасто можуть контролювати силу по відношенню до тварин, а ще настирливо лізуть до них, незважаючи на заборони. Кішка може подряпати дитини, тому прекрасним виходом з цієї ситуації буде покупка силіконових ковпачків на кігті. Господареві не знадобиться переживати про те, що кішка подряпає дитини, а ще про те, щоб прилаштувати вихованця в хороші руки (дуже часте явище, коли тварина віддають в інший будинок, як тільки виникає в будинку дитина).

Застосовувати антіцарапкі рекомендується кішкам з агресивним характером, дряпають не тільки власників будинку, але і будь-яких гостей, що приходять в будинок. Не бажано одягати ковпачки маленьким кошенятам і тваринам до досягнення ними шестимісячного віку. Це пов’язано з тим, що кігтики у кошенят дуже м’які, систематично сточуються в процесі ігор. Кішки у віці нечасто точать кігті об меблеві предмети, тому цей пристрій для них також виявиться марним.

З якого віку кішкам можна клеїти антицарапки

Накладки на кігті для кішок не мають особливих протипоказань. Цей девайс не несе користі для тварини, але і не порушує в організмі тварини важливих процесів. Господарю, перед тим як купувати насадки на кігті, бажано ретельно і дуже виважено подумати і визначити, чи так необхідні яскраві захисні ковпачки для його вихованця.

Фахівці ветеринарної медицини не рекомендують застосовувати накладки для дуже невеликих кошенят. Також ветеринари наполегливо не рекомендують використовувати антіцарапкі без видимої на те причини. Якщо кішка точить кігті виключно у відведеному для цього місці, не псує меблі і не дряпає господаря, то силіконові накладки їй не потрібні, і господареві не рекомендується бігти за подібним девайсом, слідуючи моді.

Яскраві накладні антіцарапкі для молодих кішок, які не досягли віку 6 місяців, не потрібні, оскільки їх кігті ще дуже м’які, гнучкі і можуть пошкодитися, якщо систематично застосовувати силіконові накладки на них.

Дорослим кішкам, які переступили дев’ятирічний рубіж, накладки також не будуть потрібні, так як ці кішки втрачають інтерес до дряпання. Прекрасним варіантом для господарів вікових кішок буде постійна стрижка кігтів спеціальним інструментом. Не бажано застосування накладок на кігті і кішкам, провідним вуличний життєвий образ.

Плюси і мінуси

Спеціалізовані силіконові ковпачки, вважаються досить новим девайсом, що надягають не тільки на кігті кішок, але і інших домашніх чотириногих – собак. Виробник антицарапок заявляє, що нововведення здатне захистити меблі господаря від шкідництва кішок у вигляді роздертих диванів, килимів, штор та інших інтер’єрних предметів.

Захищеними виходять і руки власника, коли грайлива кішка намагається подряпати в процесі «полювання» власного власника. Крім того, антіцарапкі дозволяють захистити дітей від котячих кігтів.

Насправді, надіті на кігті вихованця силіконові накладки, оберігають псування майна і хазяйських рук. Але є ряд тонкощів, які потрібно заздалегідь вивчити, перед тим як купувати подібне нововведення для власного вусатого вихованця. Перш за все, питання з’являється з правильним надяганням ковпачків на кігті. Не всі кішки чудово переносять процедуру зачіски кігтів, вже не кажучи про те, щоб терпіти одягання антіцарапок.

Під час процедури не підготовлене тварина може вириватися і шипіти. Краще взяти на допомогу кого-небудь з членів сім’ї щоб підстрахуватися, так як самостійно провести процедуру проблематично. Володар повинен сильно і міцно утримувати кішку, при цьому, не завдавши їй шкоди.

Інший дуже важливий аспект-процес звикання до ковпачків. Тварини, які не звикли до найрізноманітніших гігієнічних процедур, таким як стрижка кігтів, дуже обережно і навіть агресією поставляться до надітим на кігті ковпачкам. За непотрібністю вихованці швидко знімають пристрої, а ось ще раз приклеїти накладки проблемно, так як всередині залишаються підсохлі частинки клею від першої спроби.

Відзначено випадки, коли кішки настільки люто не хочуть носити антіцарапкі, що згризають не тільки силіконові ковпачки, але і кігтики під ними. Помітивши, що кішка надзвичайно нервує після першої процедури наклеювання силіконових накладок, повторити маніпуляцію фактично безглуздо.

Головне не забути врахувати і те, що кігті у домашніх вусатих вихованців виростають дуже швидко, протягом 2-4 тижнів. Це означає, що силіконові ковпачки самостійно злітають через позначений термін. Корекцію котячого» манікюру » потрібно проводити систематично – раз в 2-3 тижні. У більшості випадків доводиться змінювати ковпачки частіше. Не всі господарі готові витрачати час на надягання захисних ковпачків.

Особливої небезпеки в носінні антіцарапок кішкою немає, так як вони сходять самостійно поряд з ороговілим відмерлим шаром кігтя. Нечасто проходять реєстрацію випадки, коли антіцарапкі приносять шкоду, а точно, пошкодження. Це пов’язують з порушеннями правил приклеювання пристроїв і відхиленням від інструкції. Так, в якості приклеює речовини виступає медичний клей, не шкідливого за власною сутністю. А ось використання інших клеїв, буде причиною процесів запалення або реакцій алергії при довгому контактуванні з покривом шкіри тварини.

Застосування антіцарапок-досить просунутий і сучасний метод знешкодження кігтів тварини. Насправді, правильне остригання і запилювання кігтів, а ще використання антіцарапок, куди гуманніше, ніж проведення своєчасного втручання, іменованого «м’які лапки».

У певних ветеринарних клініках надається аналогічна процедура, що має на увазі видалення не тільки кігтя, але і цілої фаланги, з якої і росте пластина. Потрібно пам’ятати, що застосування силіконових накладок на кігті не прибере зайву ворожість тварини. Так, звикла всіх дряпати тварина, швидко зрозуміє, що не завдає важливого збитку уявному противнику, тому почне широко застосовувати гострі зуби.

Рекомендації по застосуванню

Силіконових насадок в упаковці 20, 18 з яких основні і 2 запасних. Виробник говорить, що термін носіння персональний і в середньому становить близько 1 місяця. Насправді, всі тварини індивідуальні, і у певних представників антіцарапкі не триматися довше 2 тижнів. Тому однієї упаковки вистачить під час використання виключно на місяць.

Багато господарів, успішно застосовують накладки на кігті, запевняють, що досить одягати девайси виключно на передні лапи, так як задніми, кішки користуються нечасто для нанесення шкоди.

Є кілька розмірів, що підбираються персонально для вихованців. Для маленьких кошенят рекомендується купувати антіцарапкі розміру ХЅ, які розраховані на вагу до 2-кг. кішки, вага яких змінюється в межах 2-4 кг, вибирають розміри силіконових накладок – S, вагою до шести кілограм – М, а великим вихованцям більше 6 кг вагою, рекомендується підбирати розмір L.

Важливо не тільки вибрати відповідний розмір, оптимальний під індивідуальні параметри, але і правильно їх одягнути на кігті. Насадки одягають, дотримуючись правил застосування:

  • вихованця садять зручно на коліна, Ласкаво розмовляють і роблять спокійніше кішку;
  • для того щоб висунути кігті тварини, потрібно акуратно і впевнено натиснути на подушечку лапи;
  • акуратно зробити примірку одного ковпачка (розмір повинен повністю бути відповідно до розмірів кігтя);
  • в середину ковпачка наносять трохи спеціального складу клею, що додається в комплекті з силіконовими накладками (заповнюється тільки внутрішній куточок ковпачка приблизно на одну третину).

Далі ковпачок одягають на підготовлений і підрізаний заздалегідь Кігтик, впевненим рухом, а ще притискають не сильно по обидва боки близько 5-10 секунд. Повторюють маніпуляцію на всіх кігтях і відпускають тварина.

Обов’язково вихваляти вихованця, можна давати улюблені ласощі. Таким чином, кішка буде представляти процедуру з приємними емоціями і в подальшому звикне до дії.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , , ,
close